Wczoraj w wodzisławskim Zespole Szkół Ekonomicznych doszło do podpisania umowy o współpracy z Uniwersytetem Opolskim. Zapytacie jak? Zdalnie, ale wciąż profesjonalnie, z troską o rozwój młodych ludzi.

Wodzisławski Ekonomik nie poddał się marazmowi wynikającemu z trudnych czasów pandemii i izolacji. Wczoraj, z wykorzystaniem technologii informatycznych, doszło do podpisania ważnego porozumienia pomiędzy szkołą a Wydziałem Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego. W imieniu uczelni wyższej umowę podpisał dr Bartosz Chorkowy - dziekan wydziału.

- Rzeczywiście doszło do podpisania takiego porozumienia w warunkach zdalnych. Jesteśmy przekonani, że pandemia się skończy, że otworzymy drzwi szkoły dla naszych uczniów. I my tym uczniom musimy na ten czas zaproponować jak najwyższy standard kształcenia, jak najszersze możliwości. Dlatego, mimo utrudnień, należy dbać o to już teraz. W nowoczesnych technologiach nie ma nic złego, tym bardziej że wykorzystujemy je w takim celu, jak ten - mówi dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych Maria Lach.

Czego będzie dotyczyła współpraca? Z pewnością uczniowie, nauczyciele i pracownicy uniwersytetu skupią się na podkreśleniu walorów wspólnych działań edukacyjnych, mówiąc precyzyjniej:

- Planujemy wymianę doświadczeń edukacyjnych, kładziemy również duży nacisk na stworzenie warunków dla rozwoju indywidualnych zainteresowań i pasji młodzieży, szczególnie zaś cenna jest popularyzacja wiedzy ekonomicznej wśród uczniów naszej szkoły - wyjaśnia dyrektor szkoły.

Obie instytucje, mimo różnicy w szczeblu kształcenia, jako cel wspólny i niezwykle ważny obierają kształcenie zawodowe, które będzie odpowiedzią na potrzeby współczesnego pracodawcy.

 Zdjęcie z podpisania umowy

 Zdjęcie z podpisania umowy

 Zdjęcie z podpisania umowy

 


Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby

logo gabinetu psychologa i pedagoga szkolnego 

Blog biblioteki miniaturka

 

Pracownie2

 

projekt

logo proj1

erasmus

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą