Budynek szkoły - ul. Szkolna

 

pracownie

szkola

Wodzisław Śląski, dnia 24 kwietnia 2020 r.

„To nie koniec, to nawet nie jest początek końca,

to dopiero koniec początku!”.

Winston Churchill

DRODZY MATURZYŚCI,

Jest piątek, 24 kwietnia, minęła godzina 12.00, właśnie teraz rozpoczynalibyśmy wspólnie uroczystość pożegnania uczniów klas maturalnych, razem: Wasi rodzice, nauczyciele, wychowawcy, zaproszeni goście, a wśród nich Ci najważniejsi, czyli Wy! Taki był plan, a wszystko toczyłoby się według ustalonego programu, ale przecież życie tworzy własne scenariusze, a miarą dojrzałości jest umiejętność odnalezienia się w nowej rzeczywistości......

czytaj więcej...

 

50-lecie

W czasie ograniczonego funkcjonowania szkoły i prowadzenia nauki na odległość uczniowie i ich rodzice /opiekunowie mogą konsultować się z nauczycielami od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00 za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

czwartek, 22, czerwiec 2017

„Coś z praktyki dla handlowca”

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie II i III technikum handlowego wzięli udział w projekcie „Coś z praktyki dla handlowca”. Patronat nad projektem objął Pan Michał Panic właściciel marki Noriva reprezentujący firmę Neptun, który od wielu lat współpracuje z naszą szkołą.

Handlowcy w grupach opracowali różne narzędzia marketingowe, które zostały bardzo wysoko ocenione zarówno przez nauczycieli pracujących przy projekcie jak i przez pracodawcę.

Do ścisłego finału doszły dwie drużyny z klasy II TH: Paulina Dzierżęga, Hanna Kalisz, Krzysztof Styrnol i Wiktoria Hawrylak oraz Katarzyna Soborak, Monika Olma, Weronika Sosna i Natalia Matera.

W projekt zaangażowali się również gastronomowie, którzy znakomicie spisali się w konkursie na potrawę z ryby. Pyszna pizza i sałatka zostały najwyżej ocenione a autorami tych smakołyków byli Robert Kuśka i Tomek Rzazonka z III TG oraz Łukasz Skowron z I TG.

Mamy nadzieję, że znajdziemy je w sklepiku szkolnym już jesienią. Filmy promocyjne przygotowane przez handlowców będzie można zobaczyć w nowym roku szkolnym, kiedy to ruszymy z promocją i dalszymi etapami projektu.

Tekst i zdjęcia: Joanna Musioł, Katarzyna Juraszek, Katarzyna Grycman Wieczorek, Monika Wszołek

 

czwartek, 22, czerwiec 2017

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby projektlogo proj1

eu flag erasmus vect pos

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą