Budynek szkoły - ul. Szkolna

 

pracownie

szkola

Wodzisław Śląski, dnia 24 kwietnia 2020 r.

„To nie koniec, to nawet nie jest początek końca,

to dopiero koniec początku!”.

Winston Churchill

DRODZY MATURZYŚCI,

Jest piątek, 24 kwietnia, minęła godzina 12.00, właśnie teraz rozpoczynalibyśmy wspólnie uroczystość pożegnania uczniów klas maturalnych, razem: Wasi rodzice, nauczyciele, wychowawcy, zaproszeni goście, a wśród nich Ci najważniejsi, czyli Wy! Taki był plan, a wszystko toczyłoby się według ustalonego programu, ale przecież życie tworzy własne scenariusze, a miarą dojrzałości jest umiejętność odnalezienia się w nowej rzeczywistości......

czytaj więcej...

 

50-lecie

W czasie ograniczonego funkcjonowania szkoły i prowadzenia nauki na odległość uczniowie i ich rodzice /opiekunowie mogą konsultować się z nauczycielami od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00 za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

wtorek, 18, czerwiec 2019

Czym cedzą zwycięzcy - kucharze z wodzisławskiego Ekonomika? Oczywiście „Złotym durszlakiem”

Już po raz 14. odbył się festiwal „Śląskie Smaki”. Ponownie Rudy raciborskie stały się miejscem kulinarnego spotkania amatorów, profesjonalistów, uczniów szkół gastronomicznych i przede wszystkim miłośników śląskiej kuchni i dobrej zabawy.
Na talerzu zwycięzców z Ekonomika: Patrycji Mandery i Łukasza Skowrona, znalazły się, kulinarne, śląskie precjoza, przyznajmy w nieco oryginalnym wydaniu, mogliśmy skosztować: zupy krem z czosnku niedźwiedziego z pulpecikami z karpia i wędzonego pstrąga, przepiórki faszerowanej krupniokiem, doprawionym cynamonem i kminem rzymskim, kaszotta z warzywami, puree buraczanego, boczników w sosie piwnym i glazurowanych warzyw.
Fantazja, również w kuchni, nie zna granic, a tradycji nie trzeba się bać - jak podkreślają młodzi kucharze z Wodzisławia. 

wtorek, 18, czerwiec 2019

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby projektlogo proj1

eu flag erasmus vect pos

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą