Budynek szkoły - ul. Szkolna

 

pracownie

szkola

Wodzisław Śląski, dnia 24 kwietnia 2020 r.

„To nie koniec, to nawet nie jest początek końca,

to dopiero koniec początku!”.

Winston Churchill

DRODZY MATURZYŚCI,

Jest piątek, 24 kwietnia, minęła godzina 12.00, właśnie teraz rozpoczynalibyśmy wspólnie uroczystość pożegnania uczniów klas maturalnych, razem: Wasi rodzice, nauczyciele, wychowawcy, zaproszeni goście, a wśród nich Ci najważniejsi, czyli Wy! Taki był plan, a wszystko toczyłoby się według ustalonego programu, ale przecież życie tworzy własne scenariusze, a miarą dojrzałości jest umiejętność odnalezienia się w nowej rzeczywistości......

czytaj więcej...

 

50-lecie

W czasie ograniczonego funkcjonowania szkoły i prowadzenia nauki na odległość uczniowie i ich rodzice /opiekunowie mogą konsultować się z nauczycielami od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00 za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

środa, 07, czerwiec 2017

Dobra praca i płaca

Dobra praca i płaca. Gimnazjalisto w Ekonomiku uczyć się opłaca!. Warsztaty ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce. 

Ekonomik słynie już ze współpracy z pracodawcami. Po maturze możesz podjąć od razu pracę i kontynuować edukację np. na studiach. Wyróżniającym się w tej kwestii jest kierunek TECHNIKA EKONOMISTY.

Marzysz o zostaniu finansistą, maklerem, kadrowym, księgowym, doradcą bankowym czy ubezpieczeniowym? A może twoim celem jest własna działalność, albo praca w urzędzie? Ekonomista to kierunek "uszyty" w sam raz dla Ciebie. Masz okazję praktykować u najlepszych w branży, uczyć się od przedstawicieli cenionego i nieszablonowego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Szkoła w ramach podpisanego porozumienia o współpracy organizuje warsztaty, wykłady, prelekcje, ćwiczenia i konkursy. Jeden z takich warsztatów prowadził dla klas II technika ekonomisty Pan wiceprezes Henryk Herman. Młodzież mogła poznać bezpośrednio od praktyka zasady rozliczeń z odbiorcami i dostawcami, a także rozliczeń z kontrahentami z zagranicy. Niestandardowe ćwiczenia przygotowane przez prowadzącego pozwoliły młodzieży spojrzeć szerzej na problem rozliczeń z kontrahentami. Ponadto interaktywny charakter spotkania pozwalał na bieżące zadawanie pytań prowadzącemu.

Dla klas I technika ekonomisty zorganizowano warsztaty z kadr i płac,które również prowadzone były przez praktyka. Zajęcia jak zwykle były prowadzone w przyjemnej atmosferze, a ich uczestnicy wyszli bogatsi o praktyczna wiedzę z księgowości, kadr, płac i ubezpieczeń. Warto dodać, że bardzo często na absolwentów technika ekonomisty czekają już oferty pracy przed ukończeniem szkoły. A płatne często staże pozwalają na zdobywanie doświadczeń już w trakcie nauki.

Nie czekaj z decyzją - bądź o krok do przodu.

Za przeprowadzone warsztaty serdecznie dziękujemy.

Tekst i zdjęcia: JS - Ekonomista

 

środa, 07, czerwiec 2017

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby projektlogo proj1

eu flag erasmus vect pos

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą