Budynek szkoły - ul. Szkolna
Pracownie gastronomiczne
Zieleń na placu wewnętrznym szkoły - lato
Kilka z naszych pracowni komputerowych - część służy tylko informatykom, a pozostałe wszystkim zawodom
Zieleń na placu wewnętrznym szkoły - wczesna wiosna
Pracownie hotelarskie i pokój hotelowy
Pracownie obsługi turystycznej i handlowców

 

pracownie

wtorek, 12, luty 2019

Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest 5 lutego z inicjatywy Komisji Europejskiej. Organizatorem w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Nasza szkoła, jak co roku włączyła się w obchody realizując szereg inicjatyw. Przez cały tydzień przeprowadzane były przez pedagoga szkolnego zajęcia, poruszające tematykę bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie wzięli udział w krótkiej dyskusji na temat bezpieczeństwa w Internecie oraz zobaczyli film przygotowany przez fundację Dzieci Niczyje ,,Na zawsze". Zajęcia miały na celu przybliżenie niebezpieczeństw jakie czyhają na młodego człowieka w sieci oraz wywołanie dyskusji na temat prywatności, szacunku i godności człowieka. Dodatkowo psycholog szkolny przeprowadzała zajęcia z zachowań behawioralnych.

W bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia z kodowania, które zachęcały do twórczego i bezpiecznego uczestnictwa w środowisku online. Uczestnicy poznali również 10 zasad bezpiecznego Internetu. Natomiast uczniowie z koła multimedialnego wzięli udział w kursie e-learningowym "W sieci" - 2 moduły, którego celem było dostarczenie wiedzy na temat zagrożeń wynikających z kontaktów z osobami poznanymi w sieci oraz poznanie porad na temat radzenia sobie z trudnymi sytuacjami związanymi z cyberprzemocą.

 

wtorek, 12, luty 2019

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

projektlogo proj1

eu flag erasmus vect pos

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą