Budynek szkoły - ul. Szkolna
Pracownie gastronomiczne
Zieleń na placu wewnętrznym szkoły - lato
Kilka z naszych pracowni komputerowych - część służy tylko informatykom, a pozostałe wszystkim zawodom
Zieleń na placu wewnętrznym szkoły - wczesna wiosna
Pracownie hotelarskie i pokój hotelowy
Pracownie obsługi turystycznej i handlowców

 

pracownie

niedziela, 09, grudzień 2018

EDUisnpiratorzy są wśród nas. Sukces nauczycielki naszej szkoły!

5 grudnia w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie edukacyjnym organizowanym przez FRSE. Tegoroczna edycja EDUinspiracji odbywała się pod hasłem „Podziel się sukcesem”. Wyłoniono 5 nominowanych nauczycieli w każdej z kategorii: Edukacja szkolna, Edukacja zawodowa, Szkolnictwo wyższe, Edukacja pozaformalna i Edukacja młodzieży. Wśród nominowanych z całej Polski w kategorii - Kształcenie zawodowe - znalazł się nauczyciel Ekonomika – Pani Iwona Cesarz. Kapituła konkursu oceniła znaczenie działań, jaki wpływ działania uczestnika mają na środowisko czy działania podejmowane przez uczestnika są inspiracją dla innych, jakie cechy działań wyróżniają je wśród innych. Do konkursu wpłynęły 94 wnioski z całej Polski.

Pani Iwona Cesarz – nauczycielka języka angielskiego, od 2014 roku angażuje się w realizację projektów w ramach programu Erasmus+. Jest autorką wniosków i koordynatorem wszystkich podejmowanych działań. Nawiązuje współpracę z instytucjami zagranicznymi, przygotowuje mobilności, dba o wysoką jakość realizacji celów projektowych poprzez wizyty przygotowawcze oraz opiekę nad uczniami podczas stażu. Największym osiągnięciem jest współpraca międzynarodowa, jaką nawiązała szkoła - powiedziała nominowana. Młodzież z małego miasta miała i nieustannie ma możliwość kontaktu z uczniami z innych szkół europejskich nie tylko w ramach programu Erasmus+.

„Europejskie staże - synergia pracy, nauki i doświadczeń zawodowych” to trzeci projekt realizowany w ramach programu Erasmus+. Zorganizowano staże we francuskich restauracjach dla gastronomów, w hiszpańskich hotelach dla hotelarzy i turystów oraz ekonomistów w Niemczech. Wzrost pewności siebie, kompetencji językowych i zawodowych oraz świadomości bycia obywatelem Unii to najważniejsze rezultaty projektu.

260 uczniów i 600 tys. euro wydatkowanych na staże zagraniczne - to największy sukces Ekonomika. 

Dziękujemy bardzo Pani Iwonie Cesarz za zaangażowanie, zapał, inspirację i niesłabnący optymizm, z którego korzystać mogą zarówno nauczyciele, jak i uczniowie.

 

niedziela, 09, grudzień 2018

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

projektlogo proj1

eu flag erasmus vect pos

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą