Budynek szkoły - ul. Szkolna

Uwaga Maturzyści!

Świadectwa dojrzałości po egzaminie maturalnym w terminie poprawkowym będą wydawane 30 września br. od godziny 12.00.


niedziela, 24, listopad 2019

Z Ekonomika do Brukseli a po drodze spektakularne zwycięstwo w IX Grze Miejskiej Fair Train

Gra miejska Fair Train jest corocznym podsumowaniem obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej, który propaguje i edukuje w zakresie Celów Zrównoważonego Rozwoju. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: „Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu!”.

Fair Train w swojej idei uczy, przez zabawę i zaangażowanie, wszystkiego, co dotyczy oczekiwanego kierunku rozwoju społecznego w perspektywie najbliższych kilkunastu lat. Edukacja dotyczy między innymi: osiągnięcia stanu równości płci, zapewnienia powszechnego dostępu do edukacji, przeciwdziałanie zmianom klimatu, zapobieżenia dyskryminacji i hejtowi, badaniu procesów imigracyjnych itp.
W tym roku na uczestników wyzwania w Katowicach czekało 14 stacji zadaniowych skupionych na różnorodnych aktywnościach: od sprawdzania wiedzy po wyzwania artystyczne. I tak biorący udział w grze budowali domki dla owadów, szukali w ciemnościach, imitujących przestrzeń i doznania osób niewidomych, wyznaczonych elementów, wydobywali wodę z prowizorycznej studni, odgrywali scenki i organizowali happening. Do udziału w grze przystąpiły 34 trzyosobowe drużyny.
Tegorocznym zwycięzcą jest drużyna naszej szkoły (!!!) w składzie:  Joanna Musioł, Aleksandra Tomczyk i Kamila Walas. Druga z drużyn Ekonomika: Edyta Bańczyk, Patryk Zimny i Marcin Grycman - zajęła 5 miejsce.
Na zwycięzców czeka nie lada nagroda i przygoda - wyjazd do Brukseli !
Gratulujemy!

 

niedziela, 24, listopad 2019

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby

 

Pracownie2

 

projekt

logo proj1

erasmus

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą