Budynek szkoły - ul. Szkolna

 

pracownie

szkola

Wodzisław Śląski, dnia 24 kwietnia 2020 r.

„To nie koniec, to nawet nie jest początek końca,

to dopiero koniec początku!”.

Winston Churchill

DRODZY MATURZYŚCI,

Jest piątek, 24 kwietnia, minęła godzina 12.00, właśnie teraz rozpoczynalibyśmy wspólnie uroczystość pożegnania uczniów klas maturalnych, razem: Wasi rodzice, nauczyciele, wychowawcy, zaproszeni goście, a wśród nich Ci najważniejsi, czyli Wy! Taki był plan, a wszystko toczyłoby się według ustalonego programu, ale przecież życie tworzy własne scenariusze, a miarą dojrzałości jest umiejętność odnalezienia się w nowej rzeczywistości......

czytaj więcej...

 

50-lecie

W czasie ograniczonego funkcjonowania szkoły i prowadzenia nauki na odległość uczniowie i ich rodzice /opiekunowie mogą konsultować się z nauczycielami od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00 za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

czwartek, 19, wrzesień 2019

Integracja i rozwój - odpowiedź wodzisławskiego Ekonomika na potrzeby młodzieży

Wczoraj odbył się rajd zorganizowany przez wodzisławski Ekonomik i Starostwo Powiatowe. To szkolna odpowiedź na Cele Zrównoważonego Rozwoju, o których pamiętamy w sposób szczególny podczas piątej edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju.

Uczniowie klas pierwszych wodzisławskiego Ekonomika, korzystając ze środków publicznego transportu - Kolei Śląskich, pełni entuzjazmu dojechali do stacji kolejowej Bełsznica. Tam, pod opieką wychowawców, podjęli się pieszej wyprawy czterokilometrową trasą rajdu. Spacer był okazją do poznania regionu, rozmów i rywalizacji. Każda z klas mogła spróbować swoich sił w różnorodnych konkurencjach zarówno ruchowych, jak i intelektualnych. Warto dodać, że do jednej z grup przyłączył się Starosta Powiatu Wodzisławskiego Pan Leszek Bizoń.

Po przybyciu na miejsce, do Olzy, młodych ludzi przywitała dyrektor szkoły Pani Maria Lach, Członek Zarządu Powiatu Wodzisławskiego Kornelia Newy, Naczelnik Wydziału Oświaty Pani Katarzyna Zöllner–Solowska i Naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu Pan Arkadiusz Łuszczak. Wręczyli oni uczestnikom dyplomy, gratulacje i cenne nagrody: bony do kina, kręgielni i pizzerii.

Jak podkreśla dyrektor ZSE Pani Maria Lach, Rajd Integracyjny Klas Pierwszych to ogromne wsparcie dla wdrożenia świadomego myślenia o ekologii, swoich powinnościach wobec przyrody i ekosystemu, ale jednocześnie doskonałe narzędzie integracyjne młodzieży, która nie tak dawno rozpoczęła naukę w ZSE.

 

czwartek, 19, wrzesień 2019

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby projektlogo proj1

eu flag erasmus vect pos

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą