Budynek szkoły - ul. Szkolna
Pracownie gastronomiczne
Zieleń na placu wewnętrznym szkoły - lato
Kilka z naszych pracowni komputerowych - część służy tylko informatykom, a pozostałe wszystkim zawodom
Zieleń na placu wewnętrznym szkoły - wczesna wiosna
Pracownie hotelarskie i pokój hotelowy
Pracownie obsługi turystycznej i handlowców

 

pracownie

piątek, 05, kwiecień 2019

Konkurs Start do własnego biznesu rozstrzygnięty

2 kwietnia 2019 r. na Wydziale Biznesu, Finansów i Administracji w Rybniku odbył się finał III Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej – Start do własnego biznesu. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, w składzie Anna Kocha i Patrycja Mędygrał oraz Katarzyna Pukowiec i Kamil Dudek, które zwyciężyły w szkolnych eliminacjach. Nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie, mieli świetne, innowacyjne pomysły m.in ekologiczne bistro czy jakże modne ostatnio wypożyczalnie rowerów, które w przyszłości będą mogły stanowić start-upy. 

Tematem przewodnim tegorocznej edycji był "Ekobiznes". Laureaci I etapu konkursu – prezentowali swoje pomysły przed kilkuosobowym jury. Przedstawione prezentacje poddane były wnikliwej ocenie przedstawicieli biznesu oraz administracji np. ZUS-u i Urzędu Skarbowego, a także reprezentantów fundatorów nagród.

Przekonanie jury do słuszności i wartości swojej koncepcji biznesowej nie było zadaniem łatwym. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych poradzili sobie bardzo dobrze. Zarówno jury jak i publiczność zgromadzona w auli Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji w Rybniku słuchała z wielkim zainteresowaniem wystąpień dwunastu dwuosobowych drużyn. To ważna i ciekawa lekcja, także dla naszych uczniów. Zmagali się oni m.in. z prawdziwym biznesplanem. W końcu Ekonomik kształci praktycznie.

Jury konkursowe nagrodziło tylko trzy autorskie koncepcje, a I miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku. 

Uniwersytet Ekonomiczny zaprosił także do udziału w IV edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej – Start do własnego biznesu w kolejnym roku. Będziemy na pewno.

Chcesz brać udział w takim konkursie? Zapraszamy do Ekonomika.

piątek, 05, kwiecień 2019

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

projektlogo proj1

eu flag erasmus vect pos

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą