Budynek szkoły - ul. Szkolna

 

pracownie

szkola

Wodzisław Śląski, dnia 24 kwietnia 2020 r.

„To nie koniec, to nawet nie jest początek końca,

to dopiero koniec początku!”.

Winston Churchill

DRODZY MATURZYŚCI,

Jest piątek, 24 kwietnia, minęła godzina 12.00, właśnie teraz rozpoczynalibyśmy wspólnie uroczystość pożegnania uczniów klas maturalnych, razem: Wasi rodzice, nauczyciele, wychowawcy, zaproszeni goście, a wśród nich Ci najważniejsi, czyli Wy! Taki był plan, a wszystko toczyłoby się według ustalonego programu, ale przecież życie tworzy własne scenariusze, a miarą dojrzałości jest umiejętność odnalezienia się w nowej rzeczywistości......

czytaj więcej...

 

50-lecie

W czasie ograniczonego funkcjonowania szkoły i prowadzenia nauki na odległość uczniowie i ich rodzice /opiekunowie mogą konsultować się z nauczycielami od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00 za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

czwartek, 02, maj 2019

Kurs internetowy "Filmoteka Szkolna. Akcja!" oraz Ogólnopolski Konkurs "Nakręć się!"

W ramach ogólnopolskiego projektu CEO - "Filmoteka Szkolna. Akcja!" realizowanego w bibliotece szkolnej, uczennice z koła multimedialnego wzięły udział w trzymiesięcznym kursie internetowym poszerzając swoją wiedzę z zakresu edukacji filmowej z wykorzystaniem technologii multimedialnych. W kursie udział wzięły: Katarzyna Soborak, Weronika Sosna, Aleksandra Cichy i Natalia Matera z klasy IV TH i IV b TG. W programie kursu uczestnicy realizowali tematy z historii kinematografii, analizy języka filmowego; poznali sztukę pisania recenzji filmowych, pisania scenariuszy filmowych oraz podstawy pracy z kamerą i montażem. Udział w kursie nie tylko wzbogacił wiedzę i umiejętności, ale również pozwolił na poznanie innych uczestników kursu z całej Polski, wymianę poglądów i wspólną realizację zadań.

Dodatkowo uczennice wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie "Nakręć się!". Konkurs polegał na napisaniu recenzji poświeconej wybranej produkcji filmowej z pakietu Filmoteki Szkolnej. Miło jest nam poinformować, że recenzja Oli Cichy z kl. IV b TG została pozytywnie oceniona przez jury konkursu i znalazła się w ścisłym finale, a także została opublikowana na stronie internetowej Filmoteki Szkolnej. Ola napisała recenzję filmu "Defilada" w reżyserii Andrzeja Fidyka.

Gratulujemy sukcesu!

 

czwartek, 02, maj 2019

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby projektlogo proj1

eu flag erasmus vect pos

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą