Budynek szkoły - ul. Szkolna
Pracownie gastronomiczne
Zieleń na placu wewnętrznym szkoły - lato
Kilka z naszych pracowni komputerowych - część służy tylko informatykom, a pozostałe wszystkim zawodom
Zieleń na placu wewnętrznym szkoły - wczesna wiosna
Pracownie hotelarskie i pokój hotelowy
Pracownie obsługi turystycznej i handlowców

 

pracownie

Egzamin maturalny w terminie poprawkowym (w części pisemnej i ustnej) odbędzie się 20 sierpnia 2019 r. w siedzibie szkoły. Egzaminy rozpoczynają się o godz. 9.00. Prosi się zdających część pisemną o przybycie na egzamin pół godziny przed rozpoczęciem egzaminu. Szczegółowy harmonogram dostępny jest w sekretariacie uczniowskim szkoły. Wejście zdającego na salę egzaminacyjną jest za okazaniem dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Przypominam, że na egzaminie obowiązują materiały i przybory pomocnicze wymienione w Komunikacie dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 20 sierpnia 2018 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający na egzaminie ósmoklasisty, egzaminie gimnazjalnym i egzaminie maturalnym w 2019 roku.


Egzaminy poprawkowe dla uczniów odbędą się w dniach 26 - 27 sierpnia 2019 r. Harmonogram egzaminów dostępny jest w sekretariacie uczniowskim szkoły.


Lista podręczników dostępna jest tutaj. (Z uwagi na trwający proces dopuszczania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej podręczników do użytku szkolnego w nowych typach szkół, szkolny wykaz podręczników zostanie uzupełniony przed rozpoczęciem roku szkolnego)

piątek, 16, listopad 2018

Narodowy Bank Polski z warsztatami w Ekonomiku

Ekonomiści, również z Zespołu Szkół Ekonomicznych, doskonale rozumieją wartość pieniędzy i niezwykle cenią sobie rozmowy o nich z bankowymi specjalistami.  Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ciekawych i intrygujących warsztatach eksperckich, dzięki którym przenieśli się w świat pieniądza wirtualnego i realnego.  

Pan Bartosz Łuczywo pracownik NBP Oddział Katowice w interesujący sposób przedstawił zadania NBP, operacje otwartego rynku, a przede wszystkim młodzież dowiedziała się, jak produkuje się pieniądze, co znajduje się w skarbcu NBP i jak sprawdzić autentyczność banknotów i monet. Uczniowie mogli przyjrzeć się zabezpieczeniom banknotów, dowiedzieli się, jak można ustrzec się przed fałszywymi banknotami i co zrobić, gdy taki banknot wpadnie nam w ręce. Równie ciekawa była dyskusja na temat zniszczonych banknotów, w czasie której uczestnicy dowiedzieli się, co należy zrobić, aby wymienić taki pieniądz na nowy, no i jaką kwotę można otrzymać w NBP za zniszczoną walutę.  
 

Dziękujemy!

Autor: Ekonomista

 

piątek, 16, listopad 2018

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

projektlogo proj1

eu flag erasmus vect pos

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą