Budynek szkoły - ul. Szkolna

 

pracownie

szkola

Wodzisław Śląski, dnia 24 kwietnia 2020 r.

„To nie koniec, to nawet nie jest początek końca,

to dopiero koniec początku!”.

Winston Churchill

DRODZY MATURZYŚCI,

Jest piątek, 24 kwietnia, minęła godzina 12.00, właśnie teraz rozpoczynalibyśmy wspólnie uroczystość pożegnania uczniów klas maturalnych, razem: Wasi rodzice, nauczyciele, wychowawcy, zaproszeni goście, a wśród nich Ci najważniejsi, czyli Wy! Taki był plan, a wszystko toczyłoby się według ustalonego programu, ale przecież życie tworzy własne scenariusze, a miarą dojrzałości jest umiejętność odnalezienia się w nowej rzeczywistości......

czytaj więcej...

 

50-lecie

W czasie ograniczonego funkcjonowania szkoły i prowadzenia nauki na odległość uczniowie i ich rodzice /opiekunowie mogą konsultować się z nauczycielami od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00 za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

środa, 12, czerwiec 2019

Od zagranicznych staży po europejskie wojaże młodzieży z wodzisławskiego Ekonomika

Zespół Szkół Ekonomicznych docenia wartość płynąca z obecności Polski w Unii Europejskiej, korzysta z tego poprzez organizację staży zawodowych dla swoich uczniów, praktyk zawodowych i wyjazdów turystycznych.
W maju grupa uczniów Technikum Nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim wyjechała do Portugalii, by realizować tam swoje staże zawodowe. Projekt „W poszukiwaniu nowych możliwości - Ekonomik na zagranicznych stażach” promuje wszechstronny rozwój ucznia, nabywanie kompetencji zawodowych i umiejętności językowych. 
6 młodych hotelarzy i 10 uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych już w Polsce językowo przygotowali się do swojego stażu, tak by w portugalskich hotelach i kuchniach czuć się komfortowo i w pełni móc korzystać z wiedzy i umiejętności zagranicznego pracodawcy.
Młodzież uczy się obsługi gościa hotelowego, pracy na hotelowej recepcji i pracy w hotelowej kuchni pod okiem wytrawnych kucharzy. Swój wolny czas poświęca na zwiedzanie urokliwych zakątków Portugalii, poznaje walory kulturowe południa Europy i rozwija kompetencje językowe. Jedna z uczestniczek, uczennica klasy II, kształcąca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych z wielkim entuzjazmem opowiada o tym doświadczeniu.
Jesteśmy zauroczeni tym państwem. W pierwszym dniu zwiedziliśmy Barcelos oraz pojechaliśmy na campus. Trzy tygodnie praktyki w takim miejscu – zdecydowanie tak! Hotelarze pracują w klimatycznych hotelach na obrzeżach Bragi, a część gastronomów przy zapierającym dech oceanie. Wszyscy są zadowoleni z miejsca praktyk oraz zachwyceni osobami tam pracującymi.
Jak podkreśla kierownik kształcenia praktycznego w ZSE Pani Aleksandra Zielonka „młodzież dzięki stażom zyskuje niepowtarzalną okazję do wszechstronnego rozwoju: zawodowego, kulturowego, językowego i osobistego. Doświadczenie zawodowe niesie później inspiracje i umiejętności, wykorzystywane w praktyce szkolnej i karierze zawodowej. Nie ma możliwości, by wyjazd na staż okazał się czasem straconym, z pewnością jest intensywny, wymagający, bogaty w doświadczenia, ale nie stracony”.
Jednocześnie, głodna przygody i podróży, grupa młodzieży wyjechała na ponad tygodniową wycieczkę krajoznawczą i zwiedziła: Wielką Brytanię, Szkocję i Amsterdam. Było to fantastyczne doświadczenie, otwierające przed nami drzwi Europy, która wciąż zaprasza do poznawania, odkrywania i doświadczania. 
Rok 2019 jest znaczący dla historii Polski i jej związku z Unią Europejską, świętujemy wstąpienie w szeregi krajów połączonych wspólnym dobrem, celami i wizją przyszłości. Wyjazdy te dowodzą, że warto w tę przyszłość inwestować: pracę, trud i zaangażowanie zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

 
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+ -  
Kształcenie i szkolenia zawodowe. Akcja 1 „Mobilność uczniów”.
Dokument odzwierciedla jedynie stanowisko autora i Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną na niej zawartość merytoryczną oraz za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji. 

środa, 12, czerwiec 2019

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby projektlogo proj1

eu flag erasmus vect pos

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą