Budynek szkoły - ul. Szkolna
Pracownie gastronomiczne
Zieleń na placu wewnętrznym szkoły - lato
Kilka z naszych pracowni komputerowych - część służy tylko informatykom, a pozostałe wszystkim zawodom
Zieleń na placu wewnętrznym szkoły - wczesna wiosna
Pracownie hotelarskie i pokój hotelowy
Pracownie obsługi turystycznej i handlowców

 

pracownie

Uwaga Maturzyści!

Wyniki poprawkowego egzaminu maturalnego będą do odbioru 11.09.2019r. od godziny 12:00. Zapraszamy!


Zaproszenie

ZEBRANIA RODZICÓW

Zapraszamy Rodziców uczniów klas pierwszych na zebranie w dniu 11 września 2019 r. (środa) według harmonogramu: 

absolwenci gimnazjum - godz. 17.00 spotkanie dyrekcji szkoły z rodzicami na sali gimnastycznej, a następnie z wychowawcami w salach lekcyjnych.

absolwenci szkoły podstawowej - godz. 18.00 - spotkanie dyrekcji szkoły z rodzicami na sali gimnastycznej, a następnie z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Rodziców uczniów klas drugich, trzecich i czwartych zapraszamy na zebranie w dniu 17 września 2019 r. (wtorek) według harmonogramu: 

- spotkanie wychowawców z rodzicami uczniów klas drugich i trzecich - godz. 17.00 w salach lekcyjnych.

- spotkanie dyrekcji szkoły z rodzicami uczniów klas czwartych - godz. 17.30 na sali gimnastycznej, a następnie z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Rodziców uczniów klasy II BS zapraszamy na zebranie w dniu 18 września 2019 r. (środa) o godzinie 17:00 w sali nr 1.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców


Uwaga uczniowie i absolwenci!!

9 września br. upływa termin składania deklaracji przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie - sesja styczeń-luty 2020r.

środa, 12, czerwiec 2019

Od zagranicznych staży po europejskie wojaże młodzieży z wodzisławskiego Ekonomika

Zespół Szkół Ekonomicznych docenia wartość płynąca z obecności Polski w Unii Europejskiej, korzysta z tego poprzez organizację staży zawodowych dla swoich uczniów, praktyk zawodowych i wyjazdów turystycznych.
W maju grupa uczniów Technikum Nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim wyjechała do Portugalii, by realizować tam swoje staże zawodowe. Projekt „W poszukiwaniu nowych możliwości - Ekonomik na zagranicznych stażach” promuje wszechstronny rozwój ucznia, nabywanie kompetencji zawodowych i umiejętności językowych. 
6 młodych hotelarzy i 10 uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych już w Polsce językowo przygotowali się do swojego stażu, tak by w portugalskich hotelach i kuchniach czuć się komfortowo i w pełni móc korzystać z wiedzy i umiejętności zagranicznego pracodawcy.
Młodzież uczy się obsługi gościa hotelowego, pracy na hotelowej recepcji i pracy w hotelowej kuchni pod okiem wytrawnych kucharzy. Swój wolny czas poświęca na zwiedzanie urokliwych zakątków Portugalii, poznaje walory kulturowe południa Europy i rozwija kompetencje językowe. Jedna z uczestniczek, uczennica klasy II, kształcąca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych z wielkim entuzjazmem opowiada o tym doświadczeniu.
Jesteśmy zauroczeni tym państwem. W pierwszym dniu zwiedziliśmy Barcelos oraz pojechaliśmy na campus. Trzy tygodnie praktyki w takim miejscu – zdecydowanie tak! Hotelarze pracują w klimatycznych hotelach na obrzeżach Bragi, a część gastronomów przy zapierającym dech oceanie. Wszyscy są zadowoleni z miejsca praktyk oraz zachwyceni osobami tam pracującymi.
Jak podkreśla kierownik kształcenia praktycznego w ZSE Pani Aleksandra Zielonka „młodzież dzięki stażom zyskuje niepowtarzalną okazję do wszechstronnego rozwoju: zawodowego, kulturowego, językowego i osobistego. Doświadczenie zawodowe niesie później inspiracje i umiejętności, wykorzystywane w praktyce szkolnej i karierze zawodowej. Nie ma możliwości, by wyjazd na staż okazał się czasem straconym, z pewnością jest intensywny, wymagający, bogaty w doświadczenia, ale nie stracony”.
Jednocześnie, głodna przygody i podróży, grupa młodzieży wyjechała na ponad tygodniową wycieczkę krajoznawczą i zwiedziła: Wielką Brytanię, Szkocję i Amsterdam. Było to fantastyczne doświadczenie, otwierające przed nami drzwi Europy, która wciąż zaprasza do poznawania, odkrywania i doświadczania. 
Rok 2019 jest znaczący dla historii Polski i jej związku z Unią Europejską, świętujemy wstąpienie w szeregi krajów połączonych wspólnym dobrem, celami i wizją przyszłości. Wyjazdy te dowodzą, że warto w tę przyszłość inwestować: pracę, trud i zaangażowanie zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

 
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+ -  
Kształcenie i szkolenia zawodowe. Akcja 1 „Mobilność uczniów”.
Dokument odzwierciedla jedynie stanowisko autora i Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną na niej zawartość merytoryczną oraz za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji. 

środa, 12, czerwiec 2019

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

projektlogo proj1

eu flag erasmus vect pos

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą