Budynek szkoły - ul. Szkolna
Pracownie gastronomiczne
Zieleń na placu wewnętrznym szkoły - lato
Kilka z naszych pracowni komputerowych - część służy tylko informatykom, a pozostałe wszystkim zawodom
Zieleń na placu wewnętrznym szkoły - wczesna wiosna
Pracownie hotelarskie i pokój hotelowy
Pracownie obsługi turystycznej i handlowców

 

pracownie

wtorek, 05, czerwiec 2018

Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Ekonomiku

4 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Głos Profilaktyki. Wiele się w tym dniu działo.

Od godziny 9.00 w salach odbywały się akademie filmowe, poruszające problematykę uzależnień i przemocy. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach gastronomicznych, w turnieju gier planszowych i dawnych oraz turnieju scrabble, w salach informatycznych. Na sali gimnastycznej od rana, odbywały się zawody siatkówki. Zwycięska drużyna walczyła z nauczycielami w meczu finałowym, który zakończył nasz dzień profilaktyki. 

Komenda Powiatowa Straży Pożarnej zorganizowała dla naszych uczniów warsztaty pierwszej pomocy a Komenda Powiatowa Policji, wsparła nas w debacie międzyszkolnej zorganizowanej na temat przemocy i uzależnień. Prelegentem na debacie z ramienia Policji była pani aspirant Małgorzata Koniarska, która poruszyła problem odpowiedzialności karnej nieletnich i pełnoletnich uczniów, oraz dyrektor Powiatowego Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie pani Celina Ucherek- Biernat, która mówiła o funkcjonowaniu młodych ludzi w grupie rówieśniczej, o asertywności i drodze do uzależnienia. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wystąpienia przedstawiciela Policji ruchu drogowego, który przestrzegł przed siadaniem za kołkiem pod wpływem alkoholu i innych używek. Zdjęcia, które zaprezentował, pokazały skutki takiego właśnie, nieodpowiedzialnego zachowania. Podsumowując debatę uczniowie stwierdzili, że na takie tematy trzeba rozmawiać.

Głos Profilaktyki jest fundamentem działań profilaktycznych w naszej szkole. W tym roku został wpisany jako jedno z działań w ramach  rządowego programu Bezpieczna+.

Autor: Adrianna Garbulowska – Gulec

wtorek, 05, czerwiec 2018

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

projekt

eu flag erasmus vect pos

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male