Budynek szkoły - ul. Szkolna
Pracownie gastronomiczne
Zieleń na placu wewnętrznym szkoły - lato
Kilka z naszych pracowni komputerowych - część służy tylko informatykom, a pozostałe wszystkim zawodom
Zieleń na placu wewnętrznym szkoły - wczesna wiosna
Pracownie hotelarskie i pokój hotelowy
Pracownie obsługi turystycznej i handlowców

 

pracownie

niedziela, 07, październik 2018

Panie, Panowie kontrola idzie!

Wizyta kontrolna praktyk realizowanych przez uczniów ZSE w Irlandii, w ramach projektu „W poszukiwaniu nowych możliwości – Ekonomik na zagranicznych stażach”

Uczennice i uczniowie przebywający w Irlandii w ostatnich dniach swojej niepowtarzalnej przygody, związanej ze zbieraniem doświadczeń zawodowych u zagranicznych pracodawców, mogli cieszyć się obecnością Pani dyrektor Marii Lach i Pani Aleksandry Zielonki, kierownika szkolenia praktycznego. Wizyta ta, zgoła nie towarzyska, wynikała z założeń projektu w zakresie kontroli przebiegu i organizacji stażu, realizacji celów i sposobów osiągnięcia rezultatów a także samych praktyk.

Obie Panie odwiedziły miejsca pracy praktykantów z Polski, rozmawiały również z irlandzkimi pracodawcami, którzy wyrazili zachwyt jakością i standardem pracy naszej młodzieży. W rozmowie kilkukrotnie podkreślili ogromne zaangażowanie młodzieży, jej entuzjazm i gotowość do nauki. Ujęła ich również kultura osobista i sprawność językowa, która umożliwiała młodym ludziom swobodne poruszanie się zarówno w przestrzeni zawodowej, jak i społecznej. Tak pozytywny odbiór uczniów ZSE, podkreślenie tylu ich atutów, wywołało nieskrywaną dumę i zadowolenie u polskich nauczycieli. Finalnie podpisana została niezbędna dokumentacja projektowa.

Jak podkreśla Pani dyrektor – uczniowie mogli porównać warunki pracy, wymagania, jakość organizacji pracy. Zdobyli też szeroką wiedzę związana już z samym przedmiotem praktyk. A to skłania do refleksji... Przede wszystkim tej optymistycznej, budującej pewność siebie i przekonanie o słuszności obranej ścieżki zawodowej.

Niekwestionowaną wartością dodaną takich praktyk jest intensywny rozwój językowy związany z przebywaniem w środowisku anglojęzycznym, uczestniczeniu w życiu kulturowym i rodzinnym mieszkańców Zielonej Wyspy.

Leprechaun – irlandzki skrzat był dobrym duchem tej wizyty. Pozwolił cieszyć się irlandzką pogodą, szczególnie na sławnych już klifach, w nadmorskim mieście Tramore i najstarszym, założonym przez Vikingów w 914 r., mieście Waterford. Zaś shamrock- trójlistna kończyna, symbol Irlandczyków, niech stanie się od dziś znakiem rozwoju zawodowego i osobistego wszystkich uczestników praktyk zawodowych w Cork.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+ - Kształcenie i szkolenia zawodowe. Akcja 1 „Mobilność uczniów”.

Dokument odzwierciedla jedynie stanowisko autora i Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną na niej zawartość merytoryczną oraz za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.

 

niedziela, 07, październik 2018

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

projektlogo proj1

eu flag erasmus vect pos

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą