Budynek szkoły - ul. Szkolna

 

pracownie

szkola

Wodzisław Śląski, dnia 24 kwietnia 2020 r.

„To nie koniec, to nawet nie jest początek końca,

to dopiero koniec początku!”.

Winston Churchill

DRODZY MATURZYŚCI,

Jest piątek, 24 kwietnia, minęła godzina 12.00, właśnie teraz rozpoczynalibyśmy wspólnie uroczystość pożegnania uczniów klas maturalnych, razem: Wasi rodzice, nauczyciele, wychowawcy, zaproszeni goście, a wśród nich Ci najważniejsi, czyli Wy! Taki był plan, a wszystko toczyłoby się według ustalonego programu, ale przecież życie tworzy własne scenariusze, a miarą dojrzałości jest umiejętność odnalezienia się w nowej rzeczywistości......

czytaj więcej...

 

50-lecie

W czasie ograniczonego funkcjonowania szkoły i prowadzenia nauki na odległość uczniowie i ich rodzice /opiekunowie mogą konsultować się z nauczycielami od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00 za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

wtorek, 30, kwiecień 2019

Teatr szkolny – edukacja kulturalna młodego człowieka

W roku szkolnym 2018/2019 uczestnicy kółka teatralnego pod opieką pani Kornelii Granackiej-Trzaska, brali udział w projekcie Teatr szkolny – edukacja kulturalna młodego człowieka organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego, którego celem jest popularyzowanie wśród młodzieży, różnorodnych form teatralnych oraz rozwijanie zdolności artystycznych uczniów. Warunkiem uzyskania certyfikatu  „Teatr szkolny – edukacja kulturalna młodego człowieka” było terminowe wykonanie zadań, ocenianych przez jury punktowo, w skali od „1″ do „10″ oraz uzyskanie co najmniej 80 % punktów.
Zadania były bardzo zróżnicowane i wymagały od uczestników pełnego zaangażowania, a ich wykonanie dostarczyło wszystkim sporo pozytywnych emocji.
Uczestnicy projektu między innymi wzięli udział w: prelekcji na temat pozytywnych oddziaływań sztuki na rozwój osobowości młodego człowieka, konkursie wiedzy o teatrze, konkursie wiedzy o wybranych aktorach, przygotowali krótkie scenki dramowe, tworzyli plakaty promujące przedstawienie teatralne, pisali recenzje wybranej sztuki teatralnej, a także brali udział w konkursie literackim.
W ogólnej klasyfikacji nasz zespół uzyskał maksymalną ilość punktów i zdobył certyfikat!   

wtorek, 30, kwiecień 2019

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby projektlogo proj1

eu flag erasmus vect pos

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą