Budynek szkoły - ul. Szkolna

 

pracownie


Informacje dla maturzystów TUTAJ Nowe wiadomości


Na terenie szkoły obowiązuje zakrywanie ust i nosa - proszę wyposażyć się w maseczki ochronne na czas egzaminów. Szkoła nie zapewnia zdającym maseczek.


W niedzielę 7 czerwca 2020 r. o godzinie 19:00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się Msza Święta w intencji tegorocznych maturzystów.
Msza ta będzie również transmitowana na żywo. Dostęp możliwy przez stronę parafii.

50-lecie

W czasie ograniczonego funkcjonowania szkoły i prowadzenia nauki na odległość uczniowie i ich rodzice /opiekunowie mogą konsultować się z nauczycielami od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00 za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

poniedziałek, 05, czerwiec 2017

Warsztaty gastronomiczne w Trattorii "Włoskie Klimaty"

W maju i w czerwcu tego roku młodzież klas gastronomicznych odbyła ciekawe lekcje w współpracy z wodzisławskim lokalem gastronomicznym trattorią "Włoskie klimaty".

Uczniowie klasy I TG w ramach lekcji pracowni gastronomicznej zapoznali się z zasadami produkcji i wypieku pizzy, poznali oryginalny piec na pizzę opalany drewnem, wysłuchali wykładu właściciela trattorii oraz szefa kuchni, jednocześnie naszych absolwentów, na temat serów i ich zastosowania w potrawach i to nie tylko włoskich.

Natomiast w zakresie przedmiotu wyposażenie techniczne i bezpieczeństwo w gastronomii uczniowie klasy II B TG poznają wyposażenie i organizację pracy w zakładach gastronomicznych. Praktyczną lekcję z tego działu młodzi kucharze odbyli w zaprzyjażnionej Trattorii. Dodatkowo nasza młodzież poznała charakterystykę i różnice włoskich lokali gastronomicznych, o czym barwnie opowiedzieli pracownicy i właściciel wodzisławskiej trattorii. Na pewno nikt już nie pomyli restauracji z trattorią czy pizzerią.

Serdecznie dziekujemy właścicielowi i pracownikom Trattorii "Włoskie Klimaty" za poświęcony czas i zaangażowanie w edukację zawodową przyszłych kucharzy. Liczymy na dalszą owocną współpracę z Ekonomikiem.

 

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Zielonka

 

poniedziałek, 05, czerwiec 2017

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby projektlogo proj1

eu flag erasmus vect pos

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą