poniedziałek, 05, czerwiec 2017

Warsztaty gastronomiczne w Trattorii "Włoskie Klimaty"

W maju i w czerwcu tego roku młodzież klas gastronomicznych odbyła ciekawe lekcje w współpracy z wodzisławskim lokalem gastronomicznym trattorią "Włoskie klimaty".

Uczniowie klasy I TG w ramach lekcji pracowni gastronomicznej zapoznali się z zasadami produkcji i wypieku pizzy, poznali oryginalny piec na pizzę opalany drewnem, wysłuchali wykładu właściciela trattorii oraz szefa kuchni, jednocześnie naszych absolwentów, na temat serów i ich zastosowania w potrawach i to nie tylko włoskich.

Natomiast w zakresie przedmiotu wyposażenie techniczne i bezpieczeństwo w gastronomii uczniowie klasy II B TG poznają wyposażenie i organizację pracy w zakładach gastronomicznych. Praktyczną lekcję z tego działu młodzi kucharze odbyli w zaprzyjażnionej Trattorii. Dodatkowo nasza młodzież poznała charakterystykę i różnice włoskich lokali gastronomicznych, o czym barwnie opowiedzieli pracownicy i właściciel wodzisławskiej trattorii. Na pewno nikt już nie pomyli restauracji z trattorią czy pizzerią.

Serdecznie dziekujemy właścicielowi i pracownikom Trattorii "Włoskie Klimaty" za poświęcony czas i zaangażowanie w edukację zawodową przyszłych kucharzy. Liczymy na dalszą owocną współpracę z Ekonomikiem.

 

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Zielonka

 

poniedziałek, 05, czerwiec 2017

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby

logo gabinetu psychologa i pedagoga szkolnego 

Logo opieki stomatologicznej 

Blog biblioteki miniaturka

Tablica rzadowa

 Pracownie2

 

projekt

logo proj1

erasmus

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą