Budynek szkoły - ul. Szkolna

 

pracownie

szkola

Wodzisław Śląski, dnia 24 kwietnia 2020 r.

„To nie koniec, to nawet nie jest początek końca,

to dopiero koniec początku!”.

Winston Churchill

DRODZY MATURZYŚCI,

Jest piątek, 24 kwietnia, minęła godzina 12.00, właśnie teraz rozpoczynalibyśmy wspólnie uroczystość pożegnania uczniów klas maturalnych, razem: Wasi rodzice, nauczyciele, wychowawcy, zaproszeni goście, a wśród nich Ci najważniejsi, czyli Wy! Taki był plan, a wszystko toczyłoby się według ustalonego programu, ale przecież życie tworzy własne scenariusze, a miarą dojrzałości jest umiejętność odnalezienia się w nowej rzeczywistości......

czytaj więcej...

 

50-lecie

W czasie ograniczonego funkcjonowania szkoły i prowadzenia nauki na odległość uczniowie i ich rodzice /opiekunowie mogą konsultować się z nauczycielami od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00 za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

środa, 14, czerwiec 2017

Viva la pasta w Trattorii "Włoskie Klimaty"

Uczniowie klasy I TG w ramach lekcji pracowni gastronomicznej po raz kolejny odbyli ciekawe warsztaty gastronomiczne w zaprzyjaznionej Trattorii "Włoskie Klimaty". Tym razem tematyką były makarony fabryczne i domowe – viva la pasta. Młodzi gastronomowie dowiedzieli się wiele ciekawych informacji dotyczacych produkcji makaronów, surowców, klasyfikacji makaronów ze względu na kształt i zastosowanie. Poznali zasady sporządzania makaronów i gotowania wyrobów z ciast makaronowych, które w trattorii nieco odbiegają od metod przygotowania dań makaronowych w polskich domach – tu gotuje się na sposób włoski. Różnice pojawiają się również w sposobie podania dań i sosów do nich.

Całość zajęć zakończyła się smakowitą degustacją potraw serwowanych w wodzisławskim lokalu w włoskich klimatach oraz pogadanką dotyczącą pracy w gastronomii i zasadnością wybranej drogi zawodowej przez naszych młodych kucharzy. A degustowano nie tylko makarony, ale i przepyszna pizzę, sałatki.

Serdecznie dziekujemy właścicielowi i pracownikom Trattorii "Włoskie Klimaty" za poświęcony czas i zaangażowanie w edukację zawodową przyszłych gastronomów. Cieszymy się na dalszą owocną współpracę w przyszłym roku szkolnym.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Zielonka

 

środa, 14, czerwiec 2017

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby projektlogo proj1

eu flag erasmus vect pos

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą