środa, 14, czerwiec 2017

Viva la pasta w Trattorii "Włoskie Klimaty"

Uczniowie klasy I TG w ramach lekcji pracowni gastronomicznej po raz kolejny odbyli ciekawe warsztaty gastronomiczne w zaprzyjaznionej Trattorii "Włoskie Klimaty". Tym razem tematyką były makarony fabryczne i domowe – viva la pasta. Młodzi gastronomowie dowiedzieli się wiele ciekawych informacji dotyczacych produkcji makaronów, surowców, klasyfikacji makaronów ze względu na kształt i zastosowanie. Poznali zasady sporządzania makaronów i gotowania wyrobów z ciast makaronowych, które w trattorii nieco odbiegają od metod przygotowania dań makaronowych w polskich domach – tu gotuje się na sposób włoski. Różnice pojawiają się również w sposobie podania dań i sosów do nich.

Całość zajęć zakończyła się smakowitą degustacją potraw serwowanych w wodzisławskim lokalu w włoskich klimatach oraz pogadanką dotyczącą pracy w gastronomii i zasadnością wybranej drogi zawodowej przez naszych młodych kucharzy. A degustowano nie tylko makarony, ale i przepyszna pizzę, sałatki.

Serdecznie dziekujemy właścicielowi i pracownikom Trattorii "Włoskie Klimaty" za poświęcony czas i zaangażowanie w edukację zawodową przyszłych gastronomów. Cieszymy się na dalszą owocną współpracę w przyszłym roku szkolnym.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Zielonka

 

środa, 14, czerwiec 2017

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby

logo gabinetu psychologa i pedagoga szkolnego 

Logo opieki stomatologicznej 

Blog biblioteki miniaturka

Tablica rzadowa

 Pracownie2

 

projekt

logo proj1

erasmus

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą