Budynek szkoły - ul. Szkolna

 

pracownie

poniedziałek, 20, kwiecień 2020

Zagubieni na hawajskiej plaży…doskonale piszą po angielsku

Jury wyłoniło laureatów IX edycji Powiatowego Konkursu Kreatywnego Pisania w Języku Angielskim.

W marcu upłynął termin nadsyłania prac na Konkurs Kreatywnego Pisania w Języku Angielskim na najlepsze opowiadanie pt. Lost in Paradise. Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu wodzisławskiego.

Zadaniem uczestników konkursu było napisanie opowiadania w języku angielskim pt. Lost in Paradise (Zagubiony w Raju), w którego treści należało nawiązać do historii, kultury lub geografii Hawajów. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko biegłością językową, bogactwem słownictwa oraz poprawnym stosowaniem struktur leksykalno-gramatycznych, ale również, wykorzystując zasoby internetowe, musieli znaleźć ciekawe informacje dotyczące Hawajów – pięćdziesiątego stanu USA, a następnie wykazać się kreatywnością w ujęciu tematu.

Konkurs doskonale wpisał się w realizację podstawy programowej z języka angielskiego: tworzenie dłuższych wypowiedzi pisemnych, wykorzystanie elementów wiedzy o krajach obszaru nauczanego języka, znajomość problemów pojawiających się na styku różnych kultur i społeczności, korzystanie ze źródeł informacji w języku obcym za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Uczniowie nadsyłali swoje prace w formie elektronicznej, a jury w składające się z nauczycieli języka angielskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl.: Anny Dujović, Iwony Cesarz oraz Edyty Bańczyk obradowało przy użyciu komunikatora Skype. Tak nowe technologie pozwoliły wyłonić grono laureatów konkursu:

- miejsce I zajęła Julia Scislak z LO nr 1 w Wodzisławiu Śląskim,

- miejsce II – Dawid Niemiec z ZST w Wodzisławiu Śląskim,

- miejsce III – Michalina Łakomska z LO nr 1 w Wodzisławiu Śląskim.

Uczennica ZSE w Wodzisławiu Śląskim Sabina Dygdoń otrzymała wyróżnienie.

Poziom konkursu był bardzo wyrównany, jednak autorzy nagrodzonych prac szczególnie wyróżnili się kreatywnością i umiejętnością oddania opisu rajskich krajobrazów i atmosfery Hawajów.

Wręczenie nagród ufundowanych przez Starostwo Powiatowe Wodzisławia Śląskiego odbędzie się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim gdy tylko obostrzenia związane z zamknięciem szkół zostaną zniesione.

 

 

poniedziałek, 20, kwiecień 2020

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby projektlogo proj1

eu flag erasmus vect pos

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą