Budynek szkoły - ul. Szkolna
Pracownie gastronomiczne
Zieleń na placu wewnętrznym szkoły - lato
Kilka z naszych pracowni komputerowych - część służy tylko informatykom, a pozostałe wszystkim zawodom
Zieleń na placu wewnętrznym szkoły - wczesna wiosna
Pracownie hotelarskie i pokój hotelowy
Pracownie obsługi turystycznej i handlowców

 

pracownie

środa, 03, październik 2018

Żebym mógł zostać turystą...

Szkolny Tydzień Turystyki w Zespole Szkół Ekonomicznych

27 września obchodziliśmy Światowy Dzień Turystyki, który traktujemy jako okazję do złożenia życzeń wszystkim dbającym o komfort, dobre samopoczucie i bezpieczeństwo nas - turystów. Z tej okazji...

W dniu poprzedzającym Światowy Dzień Turystyki, młodzież miała sposobność spotkania się z animatorem czasu wolnego, entuzjastą dobrej zabawy i pozytywnej energii, który opowiedział uczestnikom o zasadach organizowania czasu wolnego uczestnikom zorganizowanych form wypoczynku. Przedstawił również cały katalog cech i postaw definiujących dobrego, efektywnego animatora.  

27 września młodzi ludzie zaproszeni zostali na prelekcję Pana Zdzisława Rabendy - człowieka wielu pasji i umiejętności, przede wszystkim zaś podróżnika. Historia zawarta w wykładzie “Ale Meksyk! Ekstremalna rowerowa przygoda”, odzwierciedliła wszystko to, co czuje, czego doświadcza każdy, kto przekracza granice, w szczególności zaś granice siebie.   

Nauczycielki organizujące Szkolny Tydzień Turystyki zadbały również o to, by jego uczestnicy mogli zmierzyć się w potyczce na orientację w dziedzinach turystyki i geografii. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę, popisali się znajomością infrastruktury turystycznej, przede wszystkim zaś przednio się bawili!

Cykl zajęć ujęty w programie Szkolnego Tygodnia Turystyki zamknął wykład Pana Mariana Dziadka – nauczyciela geografii, podróżnika i pasjonata turystyki. Opowiedział on zebranym o warunkach panujących podczas podróży ekstremalnych, organizacji wyzwań turystycznych i odległych Chinach, Japonii i Indiach.  

Po raz kolejny szkoła zdołała dowieść, że nie ma lepszych lekcji niż doświadczenie człowieka, niż rozmowa, refleksja i wspólny śmiech, a kreda i tablica...technik obsługi turystycznej z niej nie korzysta!

Autor: Aleksandra Bienias

 

środa, 03, październik 2018

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

projektlogo proj1

eu flag erasmus vect pos

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą