Budynek szkoły - ul. Szkolna

 

pracownie

piątek, 24, kwiecień 2020

Żegnamy maturzystów

Wodzisław Śląski, dnia 24 kwietnia 2020 r.

„To nie koniec, to nawet nie jest początek końca,
to dopiero koniec początku!”.

Winston Churchill

 

DRODZY MATURZYŚCI,

Jest piątek, 24 kwietnia, minęła godzina 12.00, właśnie teraz rozpoczynalibyśmy wspólnie uroczystość pożegnania uczniów klas maturalnych, razem: Wasi rodzice, nauczyciele, wychowawcy, zaproszeni goście, a wśród nich Ci najważniejsi, czyli Wy! Taki był plan, a wszystko toczyłoby się według ustalonego programu, ale przecież życie tworzy własne scenariusze, a miarą dojrzałości jest umiejętność odnalezienia się w nowej rzeczywistości.

I chociaż nie możemy się dzisiaj spotkać to wierzę, że jesteśmy razem, tak jak w czasie ostatnich 4 lat. Pamiętam Wasz pierwszy dzień w szkole, wspominam Wasze zaangażowanie, wspólne wyjazdy, występy, konkursy i pasje. Dorastaliście na naszych oczach, zawsze cieszyliśmy się Waszymi sukcesami, wspieraliśmy Wasze ambicje, a teraz pora na samodzielne wybory. I chociaż chciałoby się Was zatrzymać, to nic z tego - świat na Was czeka, uchyla kolejne drzwi i mam nadzieję, że za nimi czekają na Was dobre perspektywy i życzliwi ludzie. I tego właśnie w imieniu wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły Wam życzę, najbardziej - otwartości i wdzięczności wobec świata, który po raz kolejny przypomina, że „Życie to trudna lekcja, której nie da się nauczyć. Trzeba ją przeżyć”.

Rozstajemy się w czasie, który uczy tego, co jest prawdziwą wartością, uczy szacunku do życia i zdrowia, przypomina, że przekraczanie granic zostało nam dane po to, by świat czynić lepszym, a nie poddanym, bo tak naprawdę jesteśmy gośćmi tego świata, a nie panami. Ten czas pokazał, jakim dobrem jest spotkanie z innymi, z jakim trudem przychodzi nam żyć w izolacji, bez podania ręki i pocałunku na powitanie i jak ważna jest solidarność w walce z zagrożeniem.

Moi Drodzy, rozstania bywają trudne, ale tak naprawdę na zawsze pozostaniecie częścią Ekonomika - to Wy pisaliście jego historię przez ostatnie 4 lata. I chociaż będziecie daleko to Wasze uśmiechy pozostaną tutaj na zawsze.

Pragnę wszystkim pogratulować świetnych wyników egzaminów zawodowych oraz ukończenia szkoły, a także podziękować za Waszą młodzieńczą radość, zapał oraz promocję szkoły. W imieniu wszystkich nauczycieli życzę Wam odwagi i gotowości do podejmowania życiowych wyzwań, również takich jak obecna sytuacja, a także przyjaźni, bliskości ludzi oraz szacunku do siebie i innych.

Na zakończenie pragnę podziękować wszystkim, którzy sprawili, że uczyliście się w nowoczesnej szkole. Dziękuję Waszym nauczycielom za przekazywanie wiedzy i umiejętności zawodowych, wychowawcom za opiekę i troskę, Rodzicom za dobrą współpracę, a władzom powiatu za wspieranie dobrych inicjatyw. Dziękując Wszystkim, przypominam myśl Winstona Churchilla „To nie koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku!”.

Życie stoi przed Wami otworem. Do zobaczenia. Mam nadzieję, że już wkrótce…

Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych

w Wodzisławiu Śląskim

Maria Lach

 

piątek, 24, kwiecień 2020

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby projektlogo proj1

eu flag erasmus vect pos

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą