Rozmowa z nauczycielką bibliotekarką Panią Kornelią Granacką-Trzaska

Dlaczego uważa Pani, że warto czytać książki?

Kornelia Granacka - Trzaska: Czytanie książek to nie tylko sposób na spędzanie wolnego czasu, ale także droga do rozwijania umysłu i serca. Książki pozwalają nam zanurzyć się w innych światach, zrozumieć różne perspektywy i uczucia, co wzbogaca nasze życie.

Jakie korzyści przynosi czytanie?

Czytanie kształtuje nasze myślenie, rozwija wyobraźnię i wzmacnia zdolności poznawcze. To również doskonały sposób na rozwijanie umiejętności językowych i poszerzanie słownictwa. Ponadto, książki uczą nas empatii, rozwijają nasze zdolności społeczne i pomagają zrozumieć złożoność ludzkiego charakteru.

Czy są konkretne rodzaje książek, które Pani szczególnie poleca?

Wybór książek zależy od indywidualnych zainteresowań czytelnika, ale zawsze zachęcam do eksploracji różnych gatunków literackich. Literatura piękna pozwala nam zanurzyć się w głębokie historie i poznać różnorodność ludzkiego doświadczenia. Książki popularnonaukowe mogą rozbudzić ciekawość naukową, a literatura faktu dostarcza nam rzeczywistych historii i wiedzy.

Czy e-booki i audiobooki są równie wartościowe jak tradycyjne książki?

Każdy format ma swoje zalety. Tradycyjne książki oferują fizyczny kontakt z tekstem, ale e-booki i audiobooki są wygodne i pozwalają dostosować czytanie do własnych preferencji. Ważne jest, aby ludzie korzystali z różnych form i czerpali radość z czytania bez względu na format.

Jakie są Pani ulubione książki, które szczególnie poleciłaby Pani innym?

Wybieram różne książki w zależności od nastroju i zainteresowań, ale zawsze polecam „Zabić drozda” Harper Lee jako lekturę, która skłania do refleksji nad sprawiedliwością i tolerancją. Również „Sto lat samotności” Gabriela Garcíi Márqueza to arcydzieło, esencja realizmu magicznego, które warto przeczytać.

Czytanie to nie tylko forma relaksu, ale także sposób na rozwijanie się i lepsze zrozumienie siebie i świata. Serdecznie zachęcamy również do wzięcia udziału w akcji czytelniczej „Otwórz się na miłość”.

Dziękuję za rozmowę!

Książki w bibliotece

Książki w bibliotece

Książki w bibliotece

 


Ekonomik kafelek ramka mala

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby

logo gabinetu psychologa i pedagoga szkolnego 

Logo opieki stomatologicznej 

Blog biblioteki miniaturkaLogoNPRCz 455W

Tablica rzadowa

 Pracownie2

 

projekt

logo proj1

erasmus

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą