Zebrania śródokresowe rodziców -> informacje


W dzisiejszym świecie edukacja stawia sobie za zadanie nie tylko przekazywanie wiedzy teoretycznej, lecz także przygotowanie uczniów do życia w społeczeństwie oraz wspieranie ich w rozwijaniu praktycznych umiejętności. Jednym z innowacyjnych podejść do edukacji jest współpraca szkoły z przedsiębiorstwami, które wprowadzają uczniów w świat rzeczywistego biznesu. Przykładem udanej współpracy jest partnerstwo między szkołą a firmą turystyczną Rego-Bis Sp. z o.o. Sp. Kom.

Rego-Bis, znany lider w branży turystycznej, nie tylko organizuje wyjątkowe podróże, ale także angażuje się w edukację młodych ludzi. Firma ta, zdając sobie sprawę z roli, jaką pełni edukacja, postanowiła współpracować z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim, oferując różnorodne formy wsparcia edukacyjnego.

Prowadzenie zajęć dla uczniów przez przedstawicieli Rego-Bis to jedna z innowacyjnych form tej współpracy. Specjaliści z firmy podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą z zakresu turystyki, przybliżając uczniom realia pracy w tej branży. Zajęcia te nie tylko poszerzą horyzonty uczniów, ale również pokażą, że edukacja może być fascynująca i praktyczna.

Dodatkowo, Rego-Bis angażuje się również w rozwijanie kompetencji nauczycieli poprzez organizację warsztatów i konferencji. Nauczyciele uczestniczący w tych szkoleniach zyskają nowoczesne narzędzia dydaktyczne oraz aktualne informacje z dziedziny turystyki, co przełoży się na lepszą jakość nauczania i bardziej atrakcyjne zajęcia dla uczniów.

Firma ta nie ogranicza się jedynie do prowadzenia zajęć czy szkoleń. Rego-Bis otwiera swoje drzwi dla uczniów, organizując wycieczki i warsztaty na terenie swojej siedziby. Dzięki temu uczniowie będą mieli szansę zapoznać się z praktyką biznesu turystycznego, obserwować procesy organizacyjne i zdobywać bezpośrednie doświadczenia.

  • Współpraca szkoły z firmą turystyczną to także doskonała okazja do wspólnego promowania wiedzy z zakresu turystyki. Organizowanie razem działań promocyjnych, prezentacji czy konkursów tematycznych sprawia, że tematyka turystyczna staje się bardziej atrakcyjna i dostępna dla uczniów - wyjaśnia Agnieszka Newy, wychowawczyni klasy 3 TOT.

Uroczystego podpisania patronatu dokonała dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych Maria Lach i przedstawiciele firmy Rego-Bis Sp. z o.o. Sp. Kom: Estera Sobalkowska i İrfan Kılıç.

To ważny dzień w życiu szkoły i uczniów klasy 3 TOT:

  • W rezultacie współpraca szkoły z firmą Rego-Bis przekracza granice tradycyjnej edukacji, otwierając przed uczniami nowe perspektywy zawodowe i rozwijając ich pasje. Jednocześnie nauczyciele zyskują nowe narzędzia i wiedzę, umożliwiając lepsze dostosowanie programu nauczania do potrzeb zmieniającego się świata - podsumowuje Maria Lach.

Współpraca między edukacją a biznesem, tak jak ta między szkołą a Rego-Bis, stanowi inspirujący przykład, jak różnorodne środowiska mogą wspólnie działać na rzecz lepszego kształcenia młodego pokolenia.

Zdjęcie z podpisania patronatu

Zdjęcie z podpisania patronatu

Zdjęcie z podpisania patronatu

Zdjęcie z podpisania patronatu

Zdjęcie z podpisania patronatu

 


Ekonomik kafelek ramka mala

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby

logo gabinetu psychologa i pedagoga szkolnego 

Logo opieki stomatologicznej 

Blog biblioteki miniaturkaLogoNPRCz 455W

Tablica rzadowa

 Pracownie2

 

projekt

logo proj1

erasmus

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą