Życzenia udanych wakacji

Dzięki uprzejmości Państwa Jordan, właścicieli restauracji i hotelu Jordaszka w Wodzisławiu Śląskim, klasa 1ATG o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych z naszego Ekonomika miała niepowtarzalną okazję zapoznania się z nowoczesnym wyposażeniem gastronomicznym kuchni, sali bankietowej oraz zapleczem produkcyjnym firmy Jordaszka.

Podczas wizyty młodzi adepci sztuki kulinarnej uczestniczyli w prelekcji prowadzonej przez Panią Dominikę Jordan, która szczegółowo omówiła zasady pracy w gastronomii. Uczniowie dowiedzieli się, jak pozyskuje się pracowników, jakie są wymagania na poszczególnych stanowiskach pracy oraz poznali strukturę organizacyjną firmy. Spotkanie było również okazją do zgłębienia zasad HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points), co jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa żywności w gastronomii.

Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z procesem produkcji pierogów i gołąbków – dwóch tradycyjnych dań, które są jedną ze specjalności restauracji Jordaszka. Dodatkową atrakcją było spotkanie z szefem kuchni oraz jego zastępczynią, która jest absolwentką naszej szkoły sprzed trzech lat. Spotkanie z nią było inspirującym przykładem dla młodzieży, pokazującym, że edukacja w naszej szkole otwiera drzwi do kariery w renomowanych miejscach pracy.

Wycieczka zakończyła się degustacją pierogów, które zdobyły uznanie wśród wszystkich uczestników.

Serdecznie dziękujemy Państwu Jordan oraz ich pracownikom za współpracę i za atrakcyjną lekcję dla naszej młodzieży. Jesteśmy wdzięczni za możliwość zdobycia cennej wiedzy i doświadczenia, które z pewnością będą nieocenione dla przyszłych pracowników rynku gastronomicznego w Wodzisławiu Śląskim.

Zdjęcie z wizyty w restauracji i hotelu Jordaszka

Zdjęcie z wizyty w restauracji i hotelu Jordaszka

Zdjęcie z wizyty w restauracji i hotelu Jordaszka

Zdjęcie z wizyty w restauracji i hotelu Jordaszka

Zdjęcie z wizyty w restauracji i hotelu Jordaszka

Zdjęcie z wizyty w restauracji i hotelu Jordaszka

Zdjęcie z wizyty w restauracji i hotelu Jordaszka

Zdjęcie z wizyty w restauracji i hotelu Jordaszka

Zdjęcie z wizyty w restauracji i hotelu Jordaszka


Ekonomik kafelek ramka mala

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby

logo gabinetu psychologa i pedagoga szkolnego 

Logo opieki stomatologicznej 

Blog biblioteki miniaturkaLogoNPRCz 455W

Tablica rzadowa

 Pracownie2

 

projekt

logo proj1

erasmus

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą