W naszej szkole zainaugurowano Tydzień Profilaktyki, który obfituje w wiele ciekawych wydarzeń. Pierwsze dwa dni już za nami, a ich podsumowanie wskazuje na ogromne zaangażowanie uczniów i organizatorów.

Klasy drugie uczą się pierwszej pomocy

Klasy drugie miały wyjątkową okazję uczestniczyć w spotkaniu poświęconym udzielaniu pierwszej pomocy. Warsztaty przeprowadzili doświadczeni strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim. Uczniowie dowiedzieli się, jak prawidłowo reagować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, a także praktycznie przećwiczyli techniki resuscytacji oraz inne podstawowe czynności ratunkowe. Dzięki tym zajęciom, nasza młodzież jest teraz lepiej przygotowana do niesienia pomocy w nagłych wypadkach.

„Jabłko zamiast papierosa”

Akcja „Jabłko zamiast papierosa” skierowana była do klas pierwszych i miała na celu zwiększenie świadomości na temat szkodliwości palenia tytoniu. Uczniowie dowiedzieli się, jakie zagrożenia niesie za sobą nałóg nikotynowy oraz jak zdrowe nawyki, takie jak jedzenie owoców, mogą przyczynić się do poprawy zdrowia. W trakcie spotkania rozdawano jabłka jako symbol zdrowego stylu życia, promując alternatywę dla szkodliwego nałogu.

Zawody sportowe i konkurs plakatowy

W ramach Tygodnia Profilaktyki odbyły się również zawody sportowe w przeciąganiu liny oraz konkurs plakatowy. Emocje sięgnęły zenitu podczas rywalizacji między klasami pierwszymi. W przeciąganiu liny zwyciężyła klasa 1 RE, która w dogrywce pokonała klasę 1 TIF. Z kolei w konkursie plakatowym wyróżniono prace klas 1 ATE i 1 RE. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, tworząc plakaty promujące zdrowy tryb życia.

Nagrody dla zwycięzców

Za swoje zaangażowanie i osiągnięcia, uczniowie zostali nagrodzeni jabłkami i słodkościami, które ufundowała Rada Rodziców. Te małe, ale znaczące upominki były doskonałym zwieńczeniem pełnych emocji i nauki dni.

Tydzień Profilaktyki w naszej szkole to nie tylko czas zdobywania wiedzy, ale także okazja do integracji i wspólnej zabawy. Przed nami kolejne dni pełne interesujących wydarzeń, które z pewnością przyczynią się do kształtowania zdrowych nawyków wśród naszych uczniów.

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

Zdjęcie z wydarzeń Tygodnia Profilaktyki

 

 


Ekonomik kafelek ramka mala

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby

logo gabinetu psychologa i pedagoga szkolnego 

Logo opieki stomatologicznej 

Blog biblioteki miniaturkaLogoNPRCz 455W

Tablica rzadowa

 Pracownie2

 

projekt

logo proj1

erasmus

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą