Życzenia udanych wakacji

Pandemia koronawirusa to dla nas wszystkich zupełnie nowa sytuacja, która wywołuje sporo lęku, niepewności. Zagrożenie narasta, a wraz z nim nasz niepokój, wywołany niewiedzą o tym, co wydarzy się dalej. Należy stosować się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych, ale równocześnie mądrze sortować pojawiające się informacje - monitoruj wiarygodne źródła informacji i zaleceń - słuchaj rzetelnych specjalistów, niekoniecznie każdą osobę, która mówi coś o COVID-19. Polecam opinie doświadczonych lekarzy, specjalistów od epidemiologii i sytuacji kryzysowych, a także strony Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Obawa przed chorobą jest bardzo przytłaczająca i powoduje silne emocje zarówno u dorosłych jak i u dzieci i młodzieży. Radzenie sobie ze stresem w takiej sytuacji jest trudne, ale możliwe. Dzięki tej umiejętności łatwiej przetrwamy pandemię.

Koronawirus – co zrobić aby zmniejszyć stres:

- Przede wszystko rób przerwy w oglądaniu, czytaniu lub słuchaniu wiadomości, w tym mediów społecznościowych. Wielokrotne słuchanie o pandemii może być stresujące.

- W chwilach stresu pomocne są ćwiczenia fizyczne, które zmniejszają wpływ adrenaliny na nasze ciało i umysł.

- Nie zmieniaj swojego planu dnia. Postaraj się jak najbardziej trzymać codziennego rozkładu dnia. Przestrzeganie codziennych rytuałów pomaga rozładować stres. Stwórz schemat dnia obejmujący naukę i czas wolny.

- Zajmij się swoim zdrowiem. Staraj się jeść zdrowe, dobrze zbilansowane posiłki, dobrze się wysypiaj, zrezygnuj z alkoholu, papierosów.

- Znajdź czas na odpoczynek. Staraj się podejmować aktywności, które Cię rozluźnią i  sprawią Ci przyjemność.

- Porozmawiaj z ludźmi (oczywiście na odległość), którym ufasz, o twoich obawach i swoim samopoczuciu, nie należy izolować się od naszych bliskich, relacje osobiste są bardzo ważne dla poprawy nastroju, zachowania dystansu, odwrócenia uwagi od niepokojących spraw. Dlatego warto dzwonić do znajomych i rodziny, wspierać się, interesować sobą.

 


Ekonomik kafelek ramka mala

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby

logo gabinetu psychologa i pedagoga szkolnego 

Logo opieki stomatologicznej 

Blog biblioteki miniaturkaLogoNPRCz 455W

Tablica rzadowa

 Pracownie2

 

projekt

logo proj1

erasmus

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą