W  Ekonomiku  spotkali się przedstawiciele najważniejszych ośrodków akademickich w tym regionie Polski

Wodzisławski Ekonomik zaproponował swoim uczniom nietuzinkowe spotkanie z ciekawymi ludźmi, naukowymi tematami i akademicką przyszłością kreowaną przez najistotniejsze ośrodki naukowe w tym regionie Polski.

Festiwal Akademicki 2021 przeszedł już do historii, co nie znaczy, że nie pozostawił po sobie niezapomnianych wrażeń i głębokich inspiracji. W tym roku uczestniczyło w nim aż 9 ośrodków akademickich, których przedstawiciele przygotowali wartościowe spotkania dla młodzieży kształcącej się w Zespole Szkół Ekonomicznych.
Na czym polega wyjątkowa wartość tego przedsięwzięcia? O to pytamy dyrektor szkoły Marię Lach:

- Takie spotkania stanowią przede wszystkim inspirację do rozwoju, do odkrywania swoich talentów, do odważnego stawiania na wybór drogi życiowej. Nasi uczniowie poznają ofertę edukacyjną ośrodków naukowych, ale jednocześnie upewniają się, że w pełni zasługuje na to, żeby z tej oferty skorzystać. Tak oprócz istotnej wiedzy, konkretnych informacji dajemy młodzieży również bodziec do działania. A o to przecież w edukacji  chodzi - wyjaśnia .

W wydarzeniu uczestniczyli również goście: Pani Naczelnik Wydziału Oświaty Katarzyna  Zöllner-Solowska  oraz Członek Zarządu Kornelia Newy.

Niewątpliwie sporym wyzwaniem zakończonym sukcesem był wykład w języku angielskim zaproponowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

- Uczniowie  uczestniczyli w dyskusji dotyczącej międzykulturowej komunikacji biznesowej, robili to sprawnie,  z należytą pewnością siebie, a przede wszystkim posługując się językiem angielskim. Nie trzeba niczego więcej, by przekonać, że taka edukacja ma  sens - dodaje  dyrektorka szkoły.

Ciekawą propozycją dla informatyków był wykład dotyczący sztucznej inteligencji i jej roli we współczesnym świecie przygotowany przez Politechnikę Śląską.

Uczniowie i nauczycieli efektywnie, ale i  efektowanie, spędzili dziś czas z przedstawicielami: Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Uniwersytetu Opolskiego, Państwowej Wyższej Szkoły w Raciborzu, Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach, Wyższej Szkoły Technicznej, Politechniki Śląskiej i Akademii  Humanistyczno-Ekonomicznej  Wydział Zamiejscowy w Wodzisławiu Śląskim.

Podsumowaniem tegorocznego Festiwalu Akademickiego było zapewnienie wszystkich jego uczestników o potrzebie kontynuacji inicjatywy, wymianie doświadczeń i tworzeniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej dla młodzieży wodzisławskiego Ekonomika.
 
Festiwal Akademicki plakat
 
Festiwal akademicki
 
Festiwal akademicki
 

 Festiwal akademicki

Festiwal akademicki

 


Ekonomik kafelek ramka mala

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby

logo gabinetu psychologa i pedagoga szkolnego 

Logo opieki stomatologicznej 

Blog biblioteki miniaturka

Tablica rzadowa

 Pracownie2

 

projekt

logo proj1

erasmus

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą