W dniach 17-19 czerwca panie Iwona Cesarz i Edyta Bańczyk uczestniczyły w wizycie przygotowawczej w mieście Velenje w Słowenii w ramach przedsięwzięcia „Kształcenie kompetencji kluczowych w dobie pokolenia Z”: projekt Ponadnarodowa Mobilność Uczniów. Celem wizyty było podpisanie umowy z Šolski center Velenje

dzięki której uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodzie technik informatyk wezmą udział w warsztatach branżowych organizowanych w tejże placówce w październiku. Wspólnie ze słoweńskimi kolegami będą zgłębiać możliwości drukarki 3D w trakcie pięciodniowych warsztatów które odbędą się w języku angielskim.

W trakcie wizyty wraz z organizatorami panie opracowały program warsztatów oraz miały okazję zwiedzić budynki szkolne, które znajdują się w kilku miejscach w całym mieście tworząc centrum nauki dla prawie 1500 uczniów. W skład centrum wchodzą również ogromne laboratoria mieszczące sale praktycznej nauki zawodu. Szkoła kształci w branżach ekonomicznych, gastronomicznych, turystycznych, hotelarskich, informatycznych, mechanicznych, górniczych, elektronicznych i elektrycznych. Wpływ szkoły można zauważyć w wielu punktach miasta, na przykład na lokalnej plaży znajduje się zbudowana przez uczniów ładowarka solarna do smartfonów!

Velenje to piąte co do wielkości miasto Słowenii o górniczym charakterze położone w północnej Słowenii. Niewątpliwymi atrakcjami turystycznymi są urokliwy zamek na skale górujący nad miastem, skocznia narciarska w centrum i największe jezioro nazwane na cześć miasta. Jezioro Velenje, położone pośrodku dwóch innych jezior - Škale i Šoštanj, znane jest jako najgłębsze jezioro w Słowenii o głębokości 54 metrów. Ludzie z całej Słowenii, a nawet innych krajów Europy przyjeżdżają do Velenje, aby cieszyć się relaksującym dniem w przyrodzie.

Wizyta w Slowenii

Wizyta w Slowenii

Wizyta w Slowenii

Wizyta w Slowenii

Wizytaw  Slowenii

Wizyta w Slowenii

Wizyta w Slowenii

Wizyta w Slowenii

Wizyta w Slowenii

Wizyta w Slowenii

Wizyta w Slowenii

 

 

 


Ekonomik kafelek ramka mala

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby

logo gabinetu psychologa i pedagoga szkolnego 

Logo opieki stomatologicznej 

Blog biblioteki miniaturkaLogoNPRCz 455W

Tablica rzadowa

 Pracownie2

 

projekt

logo proj1

erasmus

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą