Koniec wakacji okazał się bardzo pracowitym czasem dla naszego szkolnego Zespołu Projektów Europejskich! W dniach 21-23 sierpnia panie Iwona Cesarz i Edyta Bańczyk uczestniczyły w wizycie przygotowawczej w mieście Malmö w Szwecji w ramach przedsięwzięcia „Kształcenie kompetencji kluczowych w dobie pokolenia Z”: projekt Ponadnarodowa Mobilność Uczniów.

Celem wizyty było podpisanie umowy ze szkołą Malmö Fria Laroverk, dzięki której uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodzie technik ekonomista wezmą udział w warsztatach branżowych organizowanych w tejże placówce w październiku. Wspólnie ze szwedzkimi kolegami będą zakładać własną firmę w trakcie pięciodniowych warsztatów, które odbędą się w języku angielskim.

W trakcie wizyty wraz z organizatorami panie opracowały program warsztatów oraz miały okazję zwiedzić szkołę, która kształci młodzież w branżach ekonomicznych, turystycznych, hotelarskich, nauk społecznych, edukacji wczesnoszkolnej oraz fryzjerskich.

Malmö to miasto w południowej Szwecji i port morski położony nad cieśniną Öresund w prowincji Skania. Na przeciwległym brzegu, w odległości ok. 27 km, położona jest stolica Danii, Kopenhaga. Otwarty 1 lipca 2000 roku most nad cieśniną Öresund, łączący Kopenhagę ze Szwecją i Malmö, umożliwia szybką podróż pomiędzy oboma miastami. Położony w Malmö port morski jest jednym z większych portów Szwecji. Malmö położone jest na stosunkowo płaskim terenie z niewysokimi wzniesieniami, klasyfikowane jako jedno z najbardziej przyjaznych rowerzystom miast świata.

Wśród zabytków i ciekawych miejsc w Malmö najbardziej warte zobaczenia to kościół św. Piotra, zamek Malmöhus z początku XVI wieku, budynek ratusza miejskiego, synagoga z 1903 roku oraz Turning Torso, najwyższy (190 m) budynek mieszkalny w Szwecji, jeden z najwyższych w Europie, ukończony w listopadzie 2005 roku.

Zdjęcie ze Szwecji

Zdjęcie ze Szwecji

Zdjęcie ze Szwecji

Zdjęcie ze Szwecji

Zdjęcie ze Szwecji

Zdjęcie ze Szwecji

Zdjęcie ze Szwecji

Zdjęcie ze Szwecji

 

 

 

 

 

 


Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby

logo gabinetu psychologa i pedagoga szkolnego 

Logo opieki stomatologicznej 

Blog biblioteki miniaturkaLogoNPRCz 455W

Tablica rzadowa

 Pracownie2

 

projekt

logo proj1

erasmus

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą