4 października w Wodzisławskim Centrum Kultury miała miejsce uroczysta Gala Ślubowania na Ucznia Rzemiosła zorganizowana przez Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim.

Uczniowie szkół branżowych z rąk Prezydenta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecy i Starszego Cechu Jerzego Waltara odebrali legitymacje Uczniów Rzemiosła oraz pamiątkowe breloki.
To wyróżnienie w swoim zamyśle ma podkreślić wartość i znaczenie zawodów rzemieślniczych.
- Czym jest to ślubowanie? W waszym wypadku jest obietnicą, że będzie godnie i szczerze uczyć się i podnosić swoje kwalifikacje po to, by po kilku latach przystąpić do egzaminu czeladniczego. To jest ten wyczekiwany finał waszej nauki - tak zwrócił się do uczniów szkół branżowych Jerzy Waltar.
Imprezę wokalnie uświetniły uczennice ZSE Wiktoria Marcol oraz Milena Fros.
Na uroczystości obecni byli Poseł Krzysztof Gadowski, Starosta Kornelia Newy, Naczelnik Wydziału Oświaty Katarzyna Zöllner - Solowska, przedstawiciel kuratorium Katowice -  dyrektor delegatury w Rybniku Alicja Bartkowiak, Dyrektor Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej przedsiębiorczości w Katowicach, dyrektorzy szkół, kierownicy szkolenia praktycznego, pracodawcy-mistrzowie oraz uczniowie - pracownicy młodociani.
- Naszą szkołę podczas uroczystej gali reprezentowało 18 uczniów klasy I BS, którzy uczą się w zawodach cukiernik i kucharz. Jestem z nich ogromnie dumna i wierzę, że trud, który wkładają w swoją edukację, ale także ogromne zaangażowanie pracodawców, w przyszłości przyniosą wymierny efekt w postaci sukcesu zawodowego - powiedziała Maria Lach, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim.

Gala ślubowania

Gala ślubowania

Gala ślubowania

Gala ślubowania

Gala ślubowania

Ślubowanie

Ślubowanie

Gala ślubowania

 

 


Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby

logo gabinetu psychologa i pedagoga szkolnego 

Logo opieki stomatologicznej 

Blog biblioteki miniaturkaLogoNPRCz 455W

Tablica rzadowa

 Pracownie2

 

projekt

logo proj1

erasmus

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą