Logo projektu

Po covidowej przerwie w wyjazdach zagranicznych projektu Erasmus+ Kitchen Our Kingdom Cooking Our Passion (KOKCOP), 11 października 2021 r jesteśmy w tureckiej szkole średniej w Kayseri. Po wizytach zagranicznych uczniów w naszej szkole i wizycie szkoleniowej dla specjalistów w Turcji w 2021r, przyszedł czas, aby nasza młodzież uczyła się kuchni zagranicznych partnerów. Rozpoczynamy od tradycyjnej kuchni tureckiej i regionalnej kuchni anatolijskiej.

Nasz Ekonomik reprezentują Weronika i Wiktoria z klas czwartych technikum gastronomicznego i hotelarskiego pod opieką nauczycieli Izabeli Głomb i Krzysztofa Zielonki.

W pierwszym dniu uczniowie zapoznali się z turecką szkołą, ich kierunkami kształcenia oraz poznali naszych partnerów projektowych z Francji, Słowenii, Rumunii, Włoch, gospodarzy czyli Turcję i oczywiście nas koordynatora głównego, czyli Polskę. Odbyła się prezentacja szkół i miast partnerskich, nie inaczej jak w języku angielskim. Wręczyliśmy też drobne polskie słodkości i upominki promujące Śląsk, za które serdecznie dziękujemy Śląskiej Organizacji Turystycznej z Katowic.

Po części organizacyjnej rozpoczęliśmy warsztaty gastronomiczne – dziś była tradycyjna zupa Lentil, pieczywo-placki Lavas z mielonym mięsem i deser Sekerpare. Na kuchni oprócz muzyki tureckiej rozbrzmiewało 6 języków narodowych i nasz wspólny angielski, a wszystkie spajał ten uniwersalny – kulinarny.

A jak było, zobaczcie na zdjęciach…..

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+
-
Akcja 2- Współpraca szkół w sektorze Edukacja szkolna. Konkurs 2019

Jesteśmy słynni nasze fotografie na korytarzach w tureckiej szkole

Lotnisko w Wiedniu

Międzynarodowa obuga kuchni

Mięso do ciasta lavas

Na placu szkolnym

Placki lavas z mięsem i sosem czosnkowym

Prezentujemy naszą szkołę

Reprezentacja Ekonomika

Składniki na mięso - będzie ostro

Turecki koordynator i nauczyciele

W pociągu do Wiednia

Zaczynamy gotować

Zupa lentil

 

 


Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby

logo gabinetu psychologa i pedagoga szkolnego 

Logo opieki stomatologicznej 

Blog biblioteki miniaturkaLogoNPRCz 455W

Tablica rzadowa

 Pracownie2

 

projekt

logo proj1

erasmus

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą