Lista podręczników na rok szkolny 2022/2023: .:klasy pierwsze:.   .:klasy drugie:.   .:klasy trzecie:.   .:klasy czwarte:.

Logo projektu

Ostatnia już kulinarna mobilność uczestników projektu Erasmus+ Kitchen Our Kingdom Cooking Our Passion (KOKCOP) dla reprezentacji wodzisławskiego Ekonomika rozpoczęła się podróżą z Krakowa do Paryża i dalej pociągiem TGV do Bretanii.

Dziś spotykamy się w Lycée La Closerie - professionnel hôtelier school w Saint-Quay-Portrieux we Francji z naszymi partnerami projektowymi z Włoch, Słowenii, Turcji i z Rumunii oraz oczywiście gospodarzami mobilności.

Przez 5 dni będziemy gotować i degustować narodowe dania Kuchni Francuskiej oraz typowej dla Bretanii. W programie również zajęcia kulturowo-integracyjne, zwiedzanie miasta i lokalnych zabytków. W ostatnim dniu zgodnie z założeniami projektu wycieczka kulturoznawcza.

Pierwszego dnia przedstawiono założenia i cele mobilności czyli szkoleń specjalistycznych dla kadry nauczycielskiej oraz szkoleń gastronomicznych dla młodzieży i ich opiekunów. Tradycyjnie zaprezentowali się wszyscy uczestnicy warsztatów promując swoje miasta i szkoły partnerskie projektu. Nasz Ekonomik zaprezentowali nauczyciel gastronomii i zarazem koordynator projektu Krzysztof Zielonka i uczniowie klasy 3 technikum żywienia i usług gastronomicznych Viktoria Świtała i Szymon Juszczyk, którym towarzyszyli nauczycielka gastronomii Judyta Lamża i anglistka Iwona Cesarz. Jak na każdym spotkaniu zgodnie z polskim zwyczajem wręczyliśmy gospodarzom tradycyjne słodkości i upominki promujące Śląsk, przy wsparciu Śląskiej Organizacji Turystycznej z Katowic. Wszyscy uczestnicy mobilności zostali również obdarowani polskimi czekoladkami i krówkami, które zawsze cieszą się dużą popularnością, nie tylko wśród młodzieży.

Zajęcia w kuchni rozpoczęliśmy od tradycyjnych Crepes i Galetters, czyli naleśników w słodkim i słonym wydaniu, charakterystycznych dla regionu Bretanii naleśników z mąki gryczanej z jajkiem, szynką i serem oraz dodatkami duszonych warzyw. Drugi dzień upłynął pod znakiem skorupiaków z pobliskiej zatoki – mozolnie gotowaliśmy Crustacean Bisque – zupę z ryb i okolicznych skorupiaków. Na naszym stanowisku pracy pojawiły się krewetki, langustynki, krab pająk, krab aksamitny, homar oraz liczne warzywa, a także koniak i szampan. Wszystkie potrawy smakowały znakomicie.

Po takich działaniach w szkolnej kuchni każdego dnia obowiązkowo spacer , zwiedziliśmy miasteczko, port i okoliczną plażę z pięknymi widokami.

A jak było, zobaczcie na zdjęciach…..

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+
-Akcja 2- Współpraca szkół w sektorze Edukacja szkolna. Konkurs 2019

Uczestnicy projektu

Uczestnicy projektu

Uczestnicy projektu

Uczestnicy projektu

Uczestnicy projektu

Uczestnicy projektu

Uczestnicy projektu

Uczestnicy projektu

Uczestnicy projektu

Uczestnicy projektu

Uczestnicy projektu

Uczestnicy projektu

Uczestnicy projektu

Uczestnicy projektu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ekonomik kafelek ramka mala

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby

logo gabinetu psychologa i pedagoga szkolnego 

Logo opieki stomatologicznej 

Blog biblioteki miniaturkaLogoNPRCz 455W

Tablica rzadowa

 Pracownie2

 

projekt

logo proj1

erasmus

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą