Lista podręczników na rok szkolny 2022/2023: .:klasy pierwsze:.   .:klasy drugie:.   .:klasy trzecie:.   .:klasy czwarte:.

W wodzisławskim Ekonomiku uczniowie uczestniczyli w kolejnej już edycji Festiwalu Akademickiego. 

- Ideą przedsięwzięcia jest spotkanie się w jednym miejscu i w jednym czasie uczniów i pracowników naukowych uczelni. Nasi uczniowie mogli uczestniczyć w wielu atrakcyjnych i interesujących wykładach, ćwiczeniach i eksperymentach - podkreśla Maria Lach, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Tematyka zajęć była bardzo różnorodna. Od zajęć z ekonomii, giełdy, zarządzanie zapasami, po wykłady z dziedziny, fizyki, chemii, bezpieczeństwa wewnętrznego, eksperymenty związane z energią, drukarką 3D czy kreatywne warsztaty z tworzenia Foto-Budki. Dodatkowo uczniowie mogli zapoznać się z ofertą uczelni, a nauczyciele z ofertą studiów podyplomowych na specjalnie dedykowanych stanowiskach. Działa się naprawdę dużo!

Organizowane wydarzenie stworzyło uczniom Ekonomika, możliwości kontaktu ze środowiskiem uniwersyteckim, pozwoliło na udział w wybranych wykładach, zajęciach, warsztatach i laboratoriach prowadzonych na terenie szkoły.  Ponadto uczniowie mieli możliwość zapoznania się z działalnością kół naukowych i organizacji studenckich. Na tej podstawie mogą zaplanować swoją przyszłą ścieżkę edukacyjną, rozwijać pasje, zainteresowania, rozszerzać horyzonty myślowe. W Festiwalu udział wzięło dziesięć uczelni: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Uniwersytet Opolski, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu, Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, Wyższa Szkoła Bankowa z Chorzowa oraz Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi Filia w Wodzisławiu Śląskim. 

Festiwal akademicki

Festiwal akademicki

Festiwal akademicki

Festiwal akademicki

Festiwal akademicki

 

 

Ekonomik kafelek ramka mala

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby

logo gabinetu psychologa i pedagoga szkolnego 

Logo opieki stomatologicznej 

Blog biblioteki miniaturkaLogoNPRCz 455W

Tablica rzadowa

 Pracownie2

 

projekt

logo proj1

erasmus

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą