czwartek, 15, czerwiec 2017

Warsztaty z gimnazjalistami w Ekonomiku

Wtorek 12 czerwca 2017 r. to kolejny dzień warsztatów w pracowni gastronomicznej. Tym razem gościliśmy uczniów klasy drugiej z gimnazjum z Wodzisławia.

Tematyką zajęć z młodymi adeptami sztuki kulinarnej były proste i lekkie dania kuchni wiosenno-letniej. Gimnazjaliści wybrali pizzę z warzywami i szynką, muffinki marchewkowe i desery truskawkowe z ptasim mleczkiem.

Klasa II A TG zapoznała swych młodszych kolegów z nowoczesnym wyposażeniem pracowni i tajnikami sztuki kulinarnej poprzez wspólne gotowanie i degustacje. Prowadzący warsztaty nauczyciel przedmiotów gastronomicznych, p. Krzysztof Zielonka, przedstawił ponadto ofertę edukacyjną naszej szkoły i zawodowe atrakcje jakie spotykają naszych uczniów. Młodzież szczególnie zainteresowała się praktykami na promach Unity Line, stażami zawodowymi w różnych państwach europejskich i licznymi sukcesami wodzisławskich kucharzy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej gastronomii.

Gimnazjaliści chętnie uczestniczyli w pracach kulinarnych tworząc zespoły kucharskie z naszymi gastronomami. Młodzież kroiła, siekała, smażyła, przesiewała, mieszała, wałkowała, gotowała i piekła. W trakcie wspólnej zabawy w pracowni uczniowie zapoznali się z zasadami bhp oraz z kierunkami kształcenia w ZSE.

Zajęcia zakończyły się degustacją wykonanych potraw, a szybkość z jaką dania i słodkości znikały ze stołów świadczy o sukcesie młodzieży w sporządzaniu lekkich przekąsek.

Mamy nadzieję, że ciekawe warsztaty u większości uczniów gimnazjum rozbudziły kulinarne zainteresowania, które wykorzystają w domowych pracach w kuchni.

Najbardziej wytrwałych w przyszłości serdecznie zapraszamy do naszej szkoły, bo wodzisławski Ekonomik kształci najlepszych specjalistów w swych zawodach, o czym świadczą liczne osiągnięcia w konkursach oraz wysoka zdawalność egzaminów zawodowych.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Zielonka

 

czwartek, 15, czerwiec 2017

Ekonomik kafelek ramka mala

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby

logo gabinetu psychologa i pedagoga szkolnego 

Logo opieki stomatologicznej 

Blog biblioteki miniaturkaLogoNPRCz 455W

Tablica rzadowa

 Pracownie2

 

projekt

logo proj1

erasmus

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą