Budynek szkoły - ul. Szkolna

 

pracownie


Informacje dla maturzystów TUTAJ

50-lecie

W czasie ograniczonego funkcjonowania szkoły i prowadzenia nauki na odległość uczniowie i ich rodzice /opiekunowie mogą konsultować się z nauczycielami od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00 za pośrednictwem dziennika elektronicznego.


Informacja na temat WGLĄDU DO PRAC EGZAMINACYJNYCH - SESJA STYCZEŃ 2020


Informacje dla maturzystów TUTAJ

wtorek, 05, listopad 2019

Ekonomik podsumował kończący się projekt europejski!

 

pogo proj

Jeśliby szukać szkoły doświadczonej we wzorcowym  prowadzeniu projektów europejskich, na pewno należy wskazać na Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim. Dziś szkoła podsumowała projekt „W poszukiwaniu nowych możliwości - Ekonomik na zagranicznych stażach” i zainagurowała nowy, poświęcony pasji gotowania „Kitchen Our Kingdom  Cooking Our Passion”.

Dziś w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim uroczyście podsumowano projekt Erasmus + „W poszukiwaniu nowych możliwości - Ekonomik na zagranicznych stażach” , który w swoim założeniu i celach stanowił doskonałą sposobność do odbywania przez młodzież staży zagranicznych w Irlandii, Portugalii i Wielkiej Brytanii. Podsumowanie było okazją do zaproszenia gości, nauczycieli, uczniów, wspomnień związanych z udziałem w stażach, dzielenia się doświadczeniem, pojawiło się i wzruszenie, związane z zakończeniem tej europejskiej przygody.

Szkoła podjęła już wcześniej działania zmierzające do promocji produktów projektu - były lekcje otwarte, warsztaty, prezentacje, które eksponowały osiągnięcia projektu. 48 młodych ludzi skorzystało z możliwości rozwoju zawodowego, podniosło kompetencje językowe, poznało świat. Jeden z nich - Szymon Cygan, uczeń klasy II ATE - podzielił się z nami swoimi refleksjami.

- Staż zagraniczny dał mi przede wszystkim możliwość poznania realiów zawodowych i standardów rachunkowych obowiązujących w Wielkiej Brytanii. okazuje się, że księgowi na Wyspach mają zdecydowanie uproszczoną ścieżkę księgowania. Staż w firmie informatycznej pod okiem wykładowców Portsmouth University pozwolił mi również poznać mechanizm reklamy i marketingu brytyjskich produktów i zasady rządzące brytyjskim PR marki - podkreśla młody człowiek.

- Jednocześnie chcę dodać, że staż to nie tylko praca, ale również zwiedzanie: Londyn, Oxford, Winchester - to było fantastyczne! Równie ważne było mieszkania z rodzinami angielskimi, z którymi siadaliśmy do wspólnego stołu, rozmawialiśmy i porównywaliśmy życie w Anglii i Polsce, szlifowaliśmy nasze umiejętności językowe. - wspomina Szymon.

Młodzież Ekonomika odebrała certyfikaty, podziękowała za możliwość udziału w tym europejskim przedsięwzięciu i ze wzruszeniem wspominała najlepsze momenty swoich doświadczeń stażowych.

Dzisiejsze spotkanie było okazją do zaprezentowania umiejętności, talentów, kompetencji językowych, które uczniowie wykorzystali prezentując przybyłym gościom osiągnięcia projektu, swoje możliwości edukacyjne i marzenia związane z podróżowaniem po Starym Kontynencie.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+ -  
Kształcenie i szkolenia zawodowe. Akcja 1 „Mobilność uczniów”.
Dokument odzwierciedla jedynie stanowisko autora i Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną na niej zawartość merytoryczną oraz za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.

 

 

wtorek, 05, listopad 2019

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby projektlogo proj1

eu flag erasmus vect pos

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą