Budynek szkoły - ul. Szkolna
Pracownie gastronomiczne
Zieleń na placu wewnętrznym szkoły - lato
Kilka z naszych pracowni komputerowych - część służy tylko informatykom, a pozostałe wszystkim zawodom
Zieleń na placu wewnętrznym szkoły - wczesna wiosna
Pracownie hotelarskie i pokój hotelowy
Pracownie obsługi turystycznej i handlowców

 

pracownie

Proszę przesłać wypełnioną informację wychowawcy klasy na adres a.musial@ekonomik.wodzislaw.pl


Informacja MEN dla rodziców w związku ze strajkiem nauczycieli znajduje się w zakładce Rodzice / Aktualności dla rodziców


Zapraszamy!

środa, 24, październik 2018

Kariera zaczyna się od pomysłu

Nasza szkoła zaś pozwala się tym pomysłom rodzić, stwarza okazję do inspiracji, refleksji i podpowiada, jak urzeczywistnić marzenia. Nie inaczej było w czasie tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. 

Przygotowaliśmy dla naszych młodszych koleżanek i kolegów szereg ciekawych imprez i warsztatów, które oprócz prezentowania konkretnych zawodów, skłoniły ich do poważnej, mimo młodego wieku, refleksji na temat własnej przyszłości zawodowej. A wybór jest olbrzymi, rynek pracy rozwija się tak intensywnie i tak prężnie, że co rusz zaskakuje nas kolejnymi potrzebami i oczekiwaniami stawianymi młodym pracownikom. Zatem co wybrać?  

Podpowiadaliśmy cały tydzień na warsztatach kulinarnych, które zgromadziły kilkadziesiąt młodych ludzi zainteresowanych zdrowym żywieniem, wersją fit znanych deserów czy pysznymi naleśnikami. Goście nie tylko dowiedzieli się jak być skutecznym w kuchni, ale sami podjęli się działania w tej materii, jak się okazało z sukcesem i smakiem. 

Jednocześnie zaprosiliśmy ich do pokoju hotelowego i pokazaliśmy im go z zupełnie innej perspektywy, niż ta, którą dysponuje gość hotelowy zachwycający się porządkiem, dekoracją czy jego wygodą. Warsztaty - „Pokojowe zmagania” - okazały się wyzwaniem dla uczniów szkół podstawowych i okazją do dobrej zabawy. Czy taka może być praca? Oczywiście, że tak! 

Było również biznesowo – bo nie inaczej może być w ZSE – nasi goście ze Szkoły Podstawowej Nr 3 wzięli udział w warsztatach zatytułowanych „Na co postawić? Kilka słów o biznesie przyszłości”. tam wspólnie z naszą młodzieżą planowali i analizowali te działania, które mogą ich przybliżyć do odniesienia sukcesu zawodowego i pełnej, życiowej satysfakcji. Wszystko zgodnie z zasadą, że jak nie teraz, to kiedy? 

Ta sama młodzież towarzyszyła nam również podczas warsztatów „Tajniki pracy kelnera”, podczas których zapoznali się z prawidłowym i eleganckim sposobem nakrywania stołu, poznali smak flambirowanych owoców, a i kelnerski savior-vivre przestał dla nich być tajemnicą. 

Znalazł się czas na podróże, na wspomnienie ciepłego słońca, piasku i szumu morskich fal. Wszystko to za sprawą warsztatów plastyczno-turystycznych „Turystyczny kolaż” - w czasie, których młodzież dokładnie rozplanowała i zilustrowała swoją podróż życia, zaś eksperci podpowiedzieli jak się do niej przygotować. 

Dzięki inicjatywie OTK zyskujemy możliwość prezentacji tego, co stanowi podstawę działania ZSE – rzetelnej, fachowej wiedzy zawodowej, doskonałych warunków nauki, sympatycznej atmosfery i skuteczności edukacji, wyrażającej się w sukcesach i osiągnięciach naszych uczniów i absolwentów. Zatem cieszymy się, że mogliście być z nami uczniowie i nauczyciel: Szkoły Podstawowej Nr 15 z Wodzisławia Śląskiego, Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka z Krostoszowic, Szkoły Podstawowej Nr 16 z Wodzisławia Śląskiego i Szkoły Podstawowej Nr 8 z Wodzisławia Śląskiego, Szkoły Podstawowej Nr 3 z Wodzisławia Śląskiego, Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. KEN.

Autor: Aleksandra Bienias

środa, 24, październik 2018

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

projekt

eu flag erasmus vect pos

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą