piątek, 26, czerwiec 2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Wodzisław Śląski, dnia 26 czerwca 2020 r.

"Wiedza jest drugim słońcem dla tych,

którzy ją posiadają!”.

Heraklit z Efezu

 

Szanowni Państwo Nauczyciele, Rodzice,

Drodzy Uczniowie

 

Dziś kończy się kolejny rok szkolny - kolejny, ale jakże inny od poprzednich.

Wspólnie rozpoczynaliśmy we wrześniu od ambitnych planów i zamiarów na następnych 10 miesięcy. Jednak wydarzenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa sprawiły, że niemal 4 miesiące nauka prowadzona była zdalnie. Nagle szkoła opustoszała, zabrakło Waszych uśmiechów, po kilkaset razy na dzień słyszanego i wypowiadanego „Dzień dobry” oraz twórczych rozmów i spotkań.

Często myślałam o trudach społecznej izolacji i braku kontaktu młodych ludzi z rówieśnikami oraz o wysiłku, jaki zarówno Nauczyciele, jak i Uczniowie zmuszeni byli włożyć w organizację i prowadzenie kształcenia na odległość. I chociaż dla Wszystkich był to czas nowych wyzwań, to przy dobrej współpracy osiągnęliśmy wyznaczone cele.

Życząc Wszystkim dobrego odpoczynku w czasie letnich wakacji, pragnę podziękować za aktywność i wielkie zaangażowanie w mijającym roku szkolnym.

Nauczycielom i Wychowawcom dziękuję za wysiłek włożony w kształcenie uczniów, realizację projektów edukacyjnych oraz motywowanie i przygotowanie do udziału w konkursach i olimpiadach.

Dziękuję Rodzicom, Pracodawcom oraz wszystkim Pracownikom szkoły za dobrą współpracę i wspieranie szkoły w podejmowanych działaniach.

Wam drodzy Uczniowie jestem wdzięczna za liczne inicjatywy i godne reprezentowanie szkoły w wielu konkursach, akcjach charytatywnych, uroczystościach lokalnych, a także rzetelną codzienną pracę. Gratuluję Wszystkim Uczniom świadectw z wyróżnieniem oraz promocji do następnej klas.

Szczególne pozdrowienia kieruję do Uczniów 3 klasy Branżowej Szkoły I stopnia, którzy właśnie dziś kończą naukę w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim. Życzę Wam, by dorosłe życie pozwoliło na znalezienie dobrej pracy oraz realizację własnych planów.

Dziękując Wszystkim, wierzę, że mijający rok szkolny pozwolił na zdobycie nowej wiedzy, był też czasem odkrycia wartości normalnej codzienności oraz bliskości i relacji międzyludzkich, do których mam nadzieję powrócimy od nowego roku szkolnego.

Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych

Maria Lach

 

 

 

piątek, 26, czerwiec 2020

Ekonomik kafelek ramka mala

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

E-zasoby

logo gabinetu psychologa i pedagoga szkolnego 

Logo opieki stomatologicznej 

Blog biblioteki miniaturka

Tablica rzadowa

 Pracownie2

 

projekt

logo proj1

erasmus

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą