piątek, 15, grudzień 2017

Taneczny sukces ucznia klasy 1THL

Miło nam poinformować, że młody mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego, Aleksander Krentosz, wraz ze swoją taneczną partnerką Wiktorią Rytkowską (Siemianowice Śląskie) w miniony weekend, 9 grudnia 2017 r. wygrali XLIV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Wieczystego w Krakowie.

Para, mając 16 lat, startowała w kategorii amatorów pow. 15 A w stylu latynoamerykańskim. W rywalizacji pokonali 37 par i zdobyli najwyższą międzynarodową klasę mistrzowską "S" w stylu latynoamerykańskim. Klasa "S" jest najwyższą jaką można zdobyć w sportowym tańcu towarzyskim, niewielu tancerzy może pochwalić sie takim osiągnięciem. Jest to olbrzymi sukces tak młodej pary w świecie tanecznym. Para trenuje w Klubie Tańca "RONDO" w Rybniku pod okiem trenera P. Wojciecha Wolinowskiego.

Następnego dnia para na tym samym turnieju startowała w kategorii Open 16-18 lat w stylu latynoamerkańskim, gdzie również stanęła na 1 miejscu podium.

Turniej o Puchar prof. Wieczystego w Krakowie to największe świeto tańca w Polsce, które odbywa się cyklicznie w grudniu, dla upamiętnienia dokonań profesora, twórcy amatorskiego i zawodowego ruchu artystycznego tańca towarzyskiego w Polsce.