Budynek szkoły - ul. Szkolna
Pracownie gastronomiczne
Zieleń na placu wewnętrznym szkoły - lato
Kilka z naszych pracowni komputerowych - część służy tylko informatykom, a pozostałe wszystkim zawodom
Zieleń na placu wewnętrznym szkoły - wczesna wiosna
Pracownie hotelarskie i pokój hotelowy
Pracownie obsługi turystycznej i handlowców

 

pracownie

Uwaga! Terminy egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.
Prosimy uczniów oraz absolwentów o zapoznanie się z terminami i godzinami egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie – sesja styczeń - luty 2020r.
Szczegółowy harmonogram egzaminów znajduje się na tablicy ogłoszeń przy sekretariacie uczniowskim. Wszelkie niezbędne informacje dotyczące egzaminu dostępne są także w sekretariacie uczniowskim.
Osoby przystępujące do egzaminu proszone są o zgłoszenie się co najmniej 30 min. przed terminem rozpoczęcia egzaminu. Na egzamin należy zabrać dokument potwierdzający tożsamość a także przybory wymienione w komunikacie dyrektora OKE.

poniedziałek, 30, wrzesień 2019

Wodzisławski Ekonomik planuje podróże

Jak co roku w wodzisławskiej szkole zorganizowany został Szkolny Tydzień Turystyki. W ten sposób klasy turystyczne i hotelarskie świętują Światowy Dzień Turystyki.
W tej edycji przedsięwzięcia nie zabrakło rozmów, działań i refleksji poświęconych podróżowaniu i ciekawym zakątkom świata. Było naprawdę etnicznie i oryginalnie.
Uczniowie przygotowali szkołę na godne przyjęcie zaproszonych gości - były flagi i plakaty promujące różnorodne miejsca, inspirujących podróżników i zachęcające do marzeń o podróży - tej dalekiej i bliskiej. Młodzież mogła spotkać się z alpinistą i himalaistą, który z pasją i ekscytacją opowiadał im o trudach i satysfakcji płynącej ze wspinaczki wysokogórskiej. Dominik Malirz zaprezentował też konieczny sprzęt wykorzystywany w górach, który zapewnia bezpieczeństwo w drodze na szczyt. Krystian Pilch przedstawiciel jednego z prężnie działających biur podróży w Polsce swój wykład poświęcił organizacji turystyki zbiorowej, możliwościom i wyzwaniom, przed jakimi stoi turystyka zorganizowana w niedalekiej przyszłości. Kolejne spotkanie, gorące i melodyjne, poświęcone było muzyce odległej Afryki, i tu uwaga…po szkole niósł się dźwięk wygrywany na bębnach dun-dun i djembe. Wioletta Piątek opowiadała młodzieży o znaczeniu etnicznej muzyki, jej różnorodności i przyczynom, dla których tak bardzo fascynuje się tym tematem. Podsumowaniem inicjatywy był wykład dotyczący możliwości, różnorodności i odwagi podróżowania. Mieczysław Bieniek, niegdyś górnik pracujący na jednej ze śląskich kopalń, przedstawił uczniom swoją drogę, rownież tę wewnętrzną, do odkrywania świata, do odwagi podejmowania podróżniczych decyzji i zachwytu nad różnorodnością.
Jedna z organizatorek - nauczycielka przedmiotów zawodowych - Agnieszka Newy powiedziała: „Tegoroczne warsztaty, wykłady i działania były spójne z założeniami Szkolnego Tygodnia Turystyki 2019, który miał za zadanie promować różnorodność, swojskość i odwagę podróżowania po najodleglejszych zakątkach świata. Chodzi o to, żeby przekonać młodzież, że to naprawdę może się zdarzyć, że droga jest w zasięgu ręki - trzeba marzyć, planować i działać”. Z kolei uczniowie nie kryli swojego zachwytu, z zapartym tchem słuchali o himalajskich szczytach, uderzali w bębny i towarzyszyli w opowieściach o dalekich podróżach. 

poniedziałek, 30, wrzesień 2019

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

projektlogo proj1

eu flag erasmus vect pos

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą