Budynek szkoły - ul. Szkolna
Pracownie gastronomiczne
Zieleń na placu wewnętrznym szkoły - lato
Kilka z naszych pracowni komputerowych - część służy tylko informatykom, a pozostałe wszystkim zawodom
Zieleń na placu wewnętrznym szkoły - wczesna wiosna
Pracownie hotelarskie i pokój hotelowy
Pracownie obsługi turystycznej i handlowców

 

pracownie

Uwaga! Terminy egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.
Prosimy uczniów oraz absolwentów o zapoznanie się z terminami i godzinami egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie – sesja styczeń - luty 2020r.
Szczegółowy harmonogram egzaminów znajduje się na tablicy ogłoszeń przy sekretariacie uczniowskim. Wszelkie niezbędne informacje dotyczące egzaminu dostępne są także w sekretariacie uczniowskim.
Osoby przystępujące do egzaminu proszone są o zgłoszenie się co najmniej 30 min. przed terminem rozpoczęcia egzaminu. Na egzamin należy zabrać dokument potwierdzający tożsamość a także przybory wymienione w komunikacie dyrektora OKE.

środa, 09, październik 2019

„Złote ryby” Ekonomika

I miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym „Czas na rybę!”

W pierwszy weekend października uczennice Ekonomika wzięły udział w II Ogólnopolskim Konkurs Kulinarny „Czas na rybę!”. Organizatorem rywalizacji była  Rybacka Lokalna Grupa Działania „Opolszczyzna” (RLGD „Opolszczyzna”) – stowarzyszenie zrzeszające hodowców lokalnych ryb, gminy, na których terenie prowadzona jest gospodarka rybacka.
Konkurs organizowany był podczas Wojewódzkiego Święta Karpia Opolskiego, na Zamku w Niemodlinie. W sobotę 5 października o zwycięstwo na najlepszą potrawę z karpia walczyli uczniowie szkół gastronomicznych, a w niedzielę – Szefowie Kuchni z całej Polski.
W jury konkursu zasiadali znakomici eksperci: Adam Chrzastowski, Krzysztof Szulborski, Krzysztof Gawlik, Krzysztof Malinowski, Tomasz Smoczyk, Marcin Sobol, Wojciech Harapkiewicz, Walentyna Jałocha, Tomasz Smoczyk.
Obowiązkowymi produktami w konkursie były: karp oraz maślanka z OSM Olesno. Współorganizatorem konkursu był opolski Szef Kuchni – Kamil Klekowski. Nadzór merytoryczny nad Konkursem, w ramach przyznanego patronatu, sprawował stowarzyszenie Euro-Toques Polska.
Nasi gastronomowie po eliminacji zostali zakwalifikowani do konkursu głównego, w którym na zamku w Niemodlinie  wystąpiło 5 drużyn. Konkurs okazał się prawdziwą „złotą rybką” dla Sylwii Smyczek z kl. II TG i Anny Elsner z kl. III TGI, gdyż  dziewczyny zajęły w nim I miejsce. Uczennic, oprócz licznych nagród i słów uznania, zyskały również kwalifikację do przyszłorocznej edycji konkursu. Ania i Sylwia przygotowywały się do konkursu pod okiem nauczyciela gastronomii pani Judyty Lamża.

środa, 09, październik 2019

Szkoła podpisała porozumienia o współpracy z ...

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Katowicach

 

skwp

projektlogo proj1

eu flag erasmus vect pos

Szkoła Programowania

Szkoła Przedsiębiorczości

 

Zawodowcy

 

Elektroniczne podręczniki

 instaling buzka male

 Projekt z klasą